Generali Austria Pro Series: męczarnie Dominika Thiema z 801. tenisistą świata. Pogrom w wykonaniu Juergena Melzera

Dominic Thiem potrzebował trzech setów, by pokonać Sandro Koppa w drugiej kolejce rozgrywanego na kortach ziemnych w Suedstadt turnieju Generali Austria Pro Series. Juergen Melzer oddał zaledwie dwa gemy Marko Andrejiciowi.

Marcin Motyka
Dominic Thiem Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Dominic Thiem
Gdy dochodzi do spotkania tenisistów, których w rankingu dzieli aż 798 miejsc, można spodziewać się łatwego zwycięstwo tego wyżej notowanego. Tymczasem w drugiej kolejce turnieju Generali Austria Pro Series klasyfikowany na trzeciej lokacie na świecie Dominic Thiem miał niespodziewane problemy z Sandro Koppem, 801. graczem globu. Faworyzowany Thiem przegrał pierwszego seta, ale zdołał odwrócić losy pojedynku i ostatecznie wygrał 5:7, 6:3, 6:0.

- Jestem bardzo mile zaskoczony jego grą - mówił w rozmowie z ServusTV Thiem, dla którego to drugi wygrany mecz w turnieju w Suedstadt. - Dopiero od trzeciego seta zacząłem grać lepiej. Moja praca nóg stała się bardzo dobra, a zagrania były optymalne - dodał.

Drugi zaplanowany w czwartek mecz w Grupie A, spotkanie Lucasa Miedlera z Davidem Pichlerem, którzy w inauguracyjnej serii gier ponieśli porażki, z powodu zmierzchu zostało przełożone na piątek.

W Grupie B kolejne zwycięstwo wywalczył Jürgen Melzer. 39-letni weteran zdeklasował (6:1, 6:1) młodszego od siebie o 22 lata Marko Andrejicia. Z kolei Jurij Rodionov pokonał 7:6(7), 0:6, 6:4 Lenny'ego Hampela.

Po dwóch kolejkach w Grupie B Melzer ma w dorobku dwie wygrane, Rodionov i Hampel po zwycięstwie i porażce, natomiast Andrejić poniósł dwie przegrane.

Generali Austria Pro Series, Suedstadt (Austria)