Tenis. Generali Austria Pro Series: trzysetowe wygrane Juergena Melzera i Dennisa Novaka. Moritz Thiem znów przegrał

Juergen Melzer w trzech setach pokonał Sandro Koppa w meczu rozgrywanego na kortach ziemnych w Suedstadt turnieju Generali Austria Pro Series. Trzecie zwycięstwo odniósł Dennis Novak, z kolei Moritz Thiem wciąż pozostaje bez wygranej.

Marcin Motyka
Materiały prasowe / ADVANTAGE 2100
Po dniu przerwy spowodowanym opadami deszczu i gradu uczestnicy Generali Austria Pro Series wznowili rywalizację. Faza grupowa turnieju została zakończona i teraz tenisiści walczą w tzw. "meczach klasyfikacyjnych".

Z bardzo dobrej strony ponownie pokazał się Jürgen Melzer. 39-letni weteran austriackiego tenisa, który w czterech poprzednich spotkaniach w Suedstadt uległ jedynie Dominikowi Thiemowi, w czwartek odniósł czwarte zwycięstwo w imprezie. Pokonał 7:5, 5:7, 6:0 Sandro Koppa (bilans 2-3).

Dennis Novak, singlista numer dwa Austrii, poradził sobie z Philippem Oswaldem, rewelacyjnie spisującym się w Suedstadt specjalistą od gry podwójnej. 26-latek z Wiener-Neustadt wygrał 4:6, 6:3, 6:2 i poprawił swój bilans w turnieju do trzech zwycięstw i jednej porażki. Oswald natomiast poniósł drugą przegraną w czwartym meczu.

Moritz Thiem wciąż czeka na wygraną w Generali Austria Pro Series. 17-latek, młodszy brat Dominika, w czwartek był bliski sukcesu, ale po tie breaku decydującego seta nie sprostał Tristanowi-Samuelowi Weissbornowi i zanotował czwartą porażkę. Weissborn z kolei mógł cieszyć się z premierowego triumfu.

W pozostałych meczach Sebastian Ofner (bilans 3-1) wygrał 6:3, 6:2 z Lukasem Neumayerem (1-3). Alexander Erler (3-1) pokonał 6:4, 7:5 Maximiliana Neuchrista (3-1). Z kolei Jurij Rodionov (2-3) niespodziewanie okazał się słabszy od Lenny'ego Hampla (2-3), którego ograł w fazie grupowej.

Generali Austria Pro Series, Suedstadt (Austria)

Alexander Erler (Austria) - Maximilian Neuchrist (Austria) 6:4, 7:5
Tristan-Samuel Weissborn (Austria) - Moritz Thiem (Austria) 6:4, 5:7, 7:6(4)

Wraca LOTOS PZT Polish Tour. Dziewięć turniejów w ramach Narodowego Pucharu Polski

Czy Moritz Thiem wygra mecz w Generali Austria Pro Series?