Tenis. ATP Nowy Jork: Grigor Dimitrow wygrał pierwszy mecz po COVID-19. Obrońca tytułu poznał rywala

Grigor Dimitrow awansował do II rundy zawodów Western & Southern Open 2020, które odbywają się w Nowym Jorku. Pierwszego przeciwnika poznał zeszłoroczny triumfator, Danił Miedwiediew.

Rafał Smoliński
Grigor Dimitrow PAP/EPA / ANDREJ CUKIC / Na zdjęciu: Grigor Dimitrow
Notowany na 19. miejscu w rankingu ATP Grigor Dimitrow był jednym z tenisistów, którzy zakazili się koronawirusem SARS-CoV-2 podczas Adria Tour. Bułgar przyznał, że choroba COVID-19 sporo osłabiła jego organizm. - Jest ze mną lepiej, dużo więcej ćwiczę i czuję, że mam więcej sił, ale wciąż jest znak zapytania - powiedział przed wyjazdem do Nowego Jorku.

Tenisista z Chaskowa zagrał w niedzielę pierwszy mecz w tourze po wyzdrowieniu. W 84 minuty pokonał Ugo Humberta, który w tym roku sięgnął po tytuł w Auckland. Dimitrow był w pierwszym secie lepszy o jednego breaka, a w drugim odrobił stratę przełamania. Zwyciężył 6:3, 6:4 i w poniedziałek spotka się z Węgrem Martonem Fucsovicsem, który odprawił Słowaka Norberta Gombosa.

Broniący tytułu Danił Miedwiediew został rozstawiony z trzecim numerem i w I rundzie otrzymał wolny los. W poniedziałek Rosjanin spotka się z Marcosem Gironem, który wygrał starcie kwalifikantów ze swoim rodakiem Mackenziem McDonaldem 7:6(2), 7:5. 27-latek z Kalifornii przeszedł dwie operacje biodra, ale jest o krok od debiutu w Top 100. W zeszłym roku pokazał się ze znakomitej strony w Indian Wells, wygrywając dwa mecze w głównej drabince.

W niedzielę w ATP Tour zadebiutował Jeffrey John Wolf. Pochodzący z Cincinnati "J.J." nie znalazł jednak sposobu na doświadczonego Richarda Gasqueta i przegrał 4:6, 4:6. Francuz spotka się w II rundzie z Hiszpanem Roberto Bautistą. Nie zawiódł nagrodzony dziką kartą Amerykanin Tennys Sandgren, który wygrał z Włochem Lorenzo Sonego 6:3, 7:6(7). Dzięki temu zmierzy się w kolejnej fazie z Kanadyjczykiem Feliksem Augerem-Aliassime'em.

W niedzielę pożegnało się z imprezą Western & Southern Open paru rozstawionych graczy. Brytyjczyk Daniel Evans wygrał trzysetowy bój z Rosjaninem Andriejem Rublowem, a Słoweniec Aljaz Bedene odprawił Chilijczyka Cristiana Garina. Zaskoczyć się nie dał Rosjanin Karen Chaczanow, który wygrał w dwóch setach z Kazachem Aleksandrem Bublikiem. Do II rundy zakwalifikowali się również Argentyńczyk Diego Schwartzman oraz Australijczyk John Millman, który po dwóch godzinach i 46 minutach okazał się lepszy od Francuza Adriana Mannarino. Dzięki temu 31-latek z Brisbane zmierzy się z Johnem Isnerem, niedzielnym pogromcą Huberta Hurkacza.

Western & Southern Open, Nowy Jork (USA)