Tenis. WTA Nowy Jork: Magda Linette i Heather Watson bez awansu. Cori Gauff i Catherine McNally za mocne

Magda Linette i Heather Watson na I rundzie zakończyły występ w grze podwójnej turnieju WTA Premier 5 w Nowym Jorku. Polka i Brytyjka zostały wyeliminowane przez Amerykanki Cori Gauff i Catherine McNally.

Magda Linette PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Magda Linette
Magda Linette w nowojorskiej imprezie nie wygrała meczu. W niedzielę w singlu poznanianka przegrała 6:1, 3:6, 1:6 z Wierą Zwonariową. W deblu jej partnerką była Heather Watson. W poniedziałek Polka i Brytyjka uległy 1:6, 3:6 Amerykankom Cori Gauff i Catherine McNally.

Po przegraniu pierwszego seta 1:6, w drugim Linette i Watson z 1:5 zbliżyły się na 3:5. W dziewiątym gemie Polka oddała podanie i spotkanie dobiegło końca po 57 minutach. Gauff i McNally to ćwierćfinalistki tegorocznego Australian Open oraz mistrzynie turniejów w Waszyngtonie i Luksemburgu z ubiegłego sezonu.

Linette i Watson zamieniły na przełamanie tylko jedną z siedmiu szans. Gauff i McNally wykorzystały wszystkie pięć break pointów. Amerykanki zdobyły 52 z 92 rozegranych punktów.

Dla Linette był to piąty deblowy występ w tym toku. Jedyny mecz wygrała dwa tygodnie temu w Lexington w parze z Jessiką Pegulą (rywalkami były Jennifer Brady i Aryna Sabalenka). W Hobart, Australian Open i Dosze Polka odpadła w I rundzie.

Linette może się pochwalić trzema deblowymi finałami w głównym cyklu. Osiągnęła je w Kantonie (2014 z Alize Cornet), Tiencinie (2016 z Yifan Xu) i Bogocie (2017 z Veronicą Cepede Royg).

Western & Southern Open, Nowy Jork (USA)
WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,250 mln dolarów
poniedziałek, 24 sierpnia

I runda gry podwójnej:

Cori Gauff (USA) / Catherine McNally (USA) - Magda Linette (Polska) / Heather Watson (Wielka Brytania) 6:1, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Magda Linette wygra turniej WTA w deblu?