Tenis. US Open: Karolina Pliskova za burtą! Czeszka przegrała z Caroline Garcią

Rozstawiona z numerem pierwszym Karolina Pliskova na II rundzie zakończyła występ w US Open 2020. Czeszka została wyeliminowana przez Francuzkę Caroline Garcię.

Karolina Pliskova PAP/EPA / ALEX PLAVEVSKI / Na zdjęciu: Karolina Pliskova
W US Open 2016 Karolina Pliskova (WTA 3) osiągnęła jedyny do tej pory wielkoszlemowy finał. Tym razem w Nowym Jorku odpadła już w II rundzie po porażce 1:6, 6:7(2) z Caroline Garcią (WTA 50). Czeszka była najwyżej notowaną uczestniczką imprezy. W drugim secie z 2:4 wyszła na 5:4 i miała dwie piłki setowe. Francuzka je obroniła, a w tie breaku od 2-2 zdobyła pięć punktów z rzędu.

W ciągu 93 minut Pliskova zdobyła tylko dziewięć z 21 punktów przy swoim drugim podaniu. Garcia obroniła pięć z sześciu break pointów i zamieniła na przełamanie trzy z czterech szans. Francuzka spotkanie zakończyła z dorobkiem 30 kończących uderzeń przy 17 niewymuszonych błędach. Czeszce zanotowano 13 piłek wygranych bezpośrednio i 19 pomyłek.

Garcia wyszła na prowadzenie 4-3 w bilansie meczów z Pliskovą. Francuzka odniosła 17. zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu, pierwsze od czasu, gdy w 2018 roku w finale w Tiencinie rozprawiła się właśnie z Czeszką. Kolejną rywalką tenisistki z Lyonu będzie Jennifer Brady (WTA 41), która wykorzystała sześć z 14 break pointów i w 51 minut rozbiła 6:1, 6:2 Catherine Bellis (WTA 188).

Jelena Rybakina (WTA 17) przegrała 5:7, 1:6 z Shelby Rogers (WTA 93). W pierwszym secie Kazaszka z 2:5 wyrównała na 5:5 i obroniła piłkę setową. Straciła osiem z dziewięciu kolejnych gemów i pożegnała się z turniejem. W ciągu 87 minut Amerykanka zniwelowała trzy z czterech break pointów, a sama wykorzystała cztery z ośmiu okazji na przełamanie. Najlepszym wielkoszlemowym rezultatem Rogers jest ćwierćfinał Rolanda Garrosa 2016.

Ann Li (WTA 128) rozgromiła 6:0, 6:3 Alison Riske (WTA 20). Niżej notowana z Amerykanek raz oddała podanie, na początku drugiego seta, a sama uzyskała pięć przełamań. Debiutująca w US Open Li w III rundzie zmierzy się z Andżeliką Kerber, mistrzynią imprezy z 2016 roku.