Tenis. US Open: Danił Miedwiediew i Andriej Rublow rozgromili rywali. Rosjanie w 1/8 finału

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew

Danił Miedwiediew w trzech setach pokonał J.J. Wolfa w III rundzie rozgrywanego na kortach twardych wielkoszlemowego US Open 2020. Swojego rywala, Calvatore Caruso, rozgromił także drugi Rosjanin, Andriej Rublow.

Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo bez straty seta. Danił Miedwiediew bez najmniejszych kłopotów przeszedł przez pierwszy tydzień wielkoszlemowego US Open 2020. W sobotę Rosjanin wywalczył awans do IV rundy. Na Arthur Ashe Stadium pokonał 6:3, 6:3, 6:2 debiutującego na tym poziomie Wielkiego Szlema posiadacza dzikiej karty J.J. Wolfa.

To był typowy mecz faworyta z o wiele niżej notowanym tenisistą. Rozstawiony z numerem trzecim Miedwiediew w pełni kontrolował wydarzenia na korcie i ani przez moment nie mógł poczuć się zagrożony. Rosjanin był skoncentrowany, grał solidnie, górował nad rywalem w każdym elemencie tenisowej sztuki i odniósł przekonujące zwycięstwo.

Mecz trwał godzinę i 48 minut. W tym czasie Miedwiediew zaserwował 13 asów, dwukrotnie został przełamany, wykorzystał siedem z dziesięciu break pointów, posłał 33 zagrania kończące, popełnił tylko dziesięć niewymuszonych błędów i łącznie zdobył 98 punktów, o 30 więcej od rywala. - Dobrze, że wygrałem w trzech setach. On grał dobrze, ale ja zrobiłem wszystko, by być twardszym od niego - skomentował, cytowany przez atptour.com.

Dla 24-latka z Moskwy to czwarty w karierze awans do 1/8 finału turnieju wielkoszlemowego. W IV rundzie US Open znalazł się po raz drugi - poprzednio w zeszłym roku, gdy dotarł do finału. W kolejnej fazie zmierzy się z lepszym z pary Marton Fucsovics - Frances Tiafoe.

Bardzo wysokie zwycięstwo odniósł w sobotę również aktualnie drugi najlepszy singlista Rosji, Andriej Rublow. 22-latek z Moskwy, turniejowa "dziesiątka", w 84 minuty zdeklasował Salvatore Caruso, wygrywając 6:0, 6:4, 6:0.

Tym samym Rublow (w sobotę 17 asów, osiem przełamań i 35 uderzeń wygrywających) po raz czwarty, a trzeci w Nowym Jorku, awansował do 1/8 finału turnieju wielkoszlemowego. O ćwierćfinał powalczy z Matteo Berrettinim bądź z Casperem Ruudem.

Challenger Ostrawa: Karol Drzewiecki i Szymon Walków bez tytułu. W finale lepsza najwyżej rozstawiona para

US Open , Nowy Jork (USA) Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 53,4 mln dolarów sobota, 5 września

III runda gry pojedynczej:

Danił Miedwiediew (Rosja, 3) - J.J. Wolf (USA, WC) 6:3, 6:3, 6:2 Andriej Rublow (Rosja, 10) - Salvatore Caruso (Włochy) 6:0, 6:4, 6:0