Tenis. ATP Kitzbuehel: Hubert Hurkacz i Aleksander Bublik pokonani w deblu

Hubert Hurkacz i Aleksander Bublik bez powodzenia startowali w turnieju debla zawodów ATP Tour 250 na kortach ziemnych w Kitzbuehel. Już w I rundzie lepsi okazali się finaliści tegorocznego Australian Open.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Przeciwnikami pary Hubert Hurkacz i Aleksander Bublik byli Max Purcell i Luke Saville. W styczniu australijski duet zrobił wielką furorę, ponieważ dotarł do finału wielkoszlemowego turnieju w Melbourne. Słynne "ślimaki" przegrały wówczas w meczu o tytuł z Rajeevem Ramem i Joe Salisburym.

Kilka tygodni temu Hurkacz pokonał Australijczyków w Nowym Jorku, ale wówczas jego partnerem na nawierzchni twardej był John Isner. W Kitzbuehel wrocławianin zagrał wspólnie z Kazachem, który niekoniecznie dobrze czuje się na mączce. Do tego kilka godzin wcześniej Bublik szybko zakończył występ w singlu.

Purcell i Saville cierpliwie czekali na swoje szanse. W pierwszym secie zdobyli dwa przełamania z rzędu od stanu 1:2 i pewnie wygrali 6:2. Z kolei w drugiej odsłonie wystarczył im jeden break, który uzyskali w trzecim gemie. Polak i Kazach w całym meczu nie wypracowali żadnego przełamania.

Debel Purcell i Saville po zaledwie 54 minutach zwyciężył 6:2, 6:4. To pierwsza wygrana w tourze australijskiej pary od wielkoszlemowej imprezy w Melbourne. W czwartkowym ćwierćfinale zawodów ATP Tour 250 w Kitzbuehel jej przeciwnikami będą rozstawieni z "czwórką" Amerykanin Austin Krajicek i Chorwat Franko Skugor.

Generali Open, Kitzbuehel (Austria)
ATP Tour 250, kort ziemny, pula nagród 542,3 tys. euro
środa, 9 września

I runda gry podwójnej:

Max Purcell (Australia) / Luke Saville (Australia) - Hubert Hurkacz (Polska) / Aleksander Bublik (Kazachstan) 6:2, 6:4