Tenis. ATP Rzym: Łukasz Kubot i Marcelo Melo znów bez wygranej. Przegrali w I rundzie z Francuzami

Łukasz Kubot i Marcelo Melo nie mogą odnaleźć właściwego rytmu po wznowieniu touru w dobie pandemii COVID-19. Polsko-brazylijska para znów rozczarowała, odpadając już w I rundzie zawodów ATP Tour Masters 1000 na kortach ziemnych w Rzymie.

Rafał Smoliński
Marcelo Melo (z lewej) i Łukasz Kubot (z prawej) Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Marcelo Melo (z lewej) i Łukasz Kubot (z prawej)
W Nowym Jorku Łukasz Kubot i Marcelo Melo zagrali w dwóch imprezach. Najpierw odpadli w II rundzie zawodów Western & Southern Open. Potem bez powodzenia startowali w wielkoszlemowym US Open 2020. W ostatnich dniach lubinianin został ojcem. W tym tygodniu on i jego deblowy partner zawitali do Rzymu.

Duet Kubot i Melo został rozstawiony z "trójką". W I rundzie ich przeciwnikami byli Nicolas Mahut i Benoit Paire. Ten drugi zdołał już odpaść z turnieju singla, pokazując przy tym swoje prawdziwe oblicze. Polsko-brazylijska para była faworytem, ale Francuzi nie zamierzali się poddawać i odnieśli zwycięstwo.

W pierwszym secie było sporo okazji do przełamań i już w trzecim gemie serwis stracił Melo. Francuzi nie utrzymali jednak przewagi. Przy stanie 5:3 nie wykorzystali dwóch setboli, a po zmianie stron podanie stracił Paire i zrobiło się po 5. Niezadowolony z takiego stanu rzeczy tenisista z Awinionu złamał rakietę, ale później nie dał się wyprowadzić z równowagi i dobrze returnował.

O losach partii otwarcia zdecydował tie break, wygrany przez Francuzów 8-6. W drugiej odsłonie Kubot i Melo w końcu zaatakowali. Najpierw Paire stracił serwis po podwójnym błędzie. Potem przełamany został Mahut i set zakończył się zwycięstwem polsko-brazylijskiego debla 6:2.

Kwestia końcowej wygranej rozstrzygnęła się w super tie breaku. Kubot i Melo zaczęli od prowadzenia, ale potem na czoło wysunęli się reprezentanci Trójkolorowych. W najważniejszym momencie, przy stanie 6-7, Brazylijczyk popełnił dwa z rzędu podwójne błędy, a rywale natychmiast wykorzystali pierwszą piłkę meczową.

Po 100 minutach Kubot i Melo przegrali 6:7(6), 6:2, 6-10 i odpadli już w I rundzie międzynarodowych mistrzostw Włoch. To nie jest dobra wróżba przed rozpoczynającym się 27 września Rolandem Garrosem. Na szczęście przed wylotem do Paryża panowie mogą jeszcze poprawić grę w ramach zawodów ATP Tour 500 w Hamburgu.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)
ATP Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 3,465 mln euro
środa, 16 września

I runda gry podwójnej:

Nicolas Mahut (Francja) / Benoit Paire (Francja) - Łukasz Kubot (Polska, 3) / Marcelo Melo (Brazylia, 3) 7:6(6), 2:6, 10-6

Thiem z wymarzonym wielkoszlemowym tytułem. "Osiągnąłem życiowy cel"
Zverev wierzy, że wygra turniej wielkoszlemowy. Wskazał też moment zwrotny finału

Czy Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansują do ATP Finals 2020?