Tenis. Roland Garros: Pablo Carreno jak w 2017 roku. Hiszpan ćwierćfinałowym rywalem Novaka Djokovicia

Pablo Carreno uzupełnił grono ćwierćfinalistów rozgrywanego na kortach ziemnych w Paryżu wielkoszlemowego Roland Garros 2020. Hiszpan w trzech setach pokonał Daniela Altmaiera i o półfinał zmierzy się z Novakiem Djokoviciem.

Marcin Motyka
Pablo Carreno PAP/EPA / JULIEN DE ROSA / Na zdjęciu: Pablo Carreno
Z powodu opadów deszczu mecz 1/8 finału Roland Garros 2020 pomiędzy Pablo Carreno a Danielem Altmaierem został przeniesiony z kortu Suzanne Lenglen na Philippe Chatrier i rozgrywany pod dachem. Takie okoliczności okazały się lepsze dla bardziej doświadczonego i faworyzowanego Hiszpana. Tenisista z Gijon pokonał Niemca bez straty seta i tym samym uzupełnił grono ćwierćfinalistów.

22-letni Altmaier, 186. gracz rankingu ATP, który do głównej drabinki turnieju w Paryżu przebijał się przez eliminacje, był bardziej agresywny, chętniej atakował, ale miał kłopoty z regularnością i utrzymywaniem wysokiego poziomu przez dłuższy czas. Carreno z kolei grał rozważnie, starając się unikać błędów i przedłużać wymiany.

Hiszpan jedyne problemy miał w drugiej partii, w której przegrywał 2:5 i był o dwa punkty od porażki w secie, ale od tego momentu zdobył dziewięć kolejnych gemów. Ostatecznie zakończył mecz wygraną 6:2, 7:5, 6:2.

Spotkanie trwało dwie godziny i 22 minuty. W tym czasie Carreno zaserwował cztery asy, jeden raz został przełamany, wykorzystał sześć z 18 break pointów, posłał 44 zagrania kończące, popełnił 27 niewymuszonych błędów i łącznie zdobył 111 punktów, o 17 więcej od rywala. Altmaierowi natomiast zapisano pięć asów, 37 uderzeń wygrywających oraz 31 pomyłek własnych.

Dla Carreno to drugi awans do 1/4 finału Rolanda Garrosa (poprzedni wywalczył w 2017 roku). Tym samym Hiszpan powtórzył swoje wyniki z sezonu 2017, kiedy to także dotarł do ćwierćfinału w Paryżu oraz zagrał w półfinale US Open.

W 1/4 finału, w środę, rozstawiony z numerem 17. Carreno zmierzy się z Novakiem Djokoviciem. Z Serbem ma bilans 1-3, w tym 0-2 na kortach ziemnych. Ich ostatni mecz i zarazem jedyny wygrany przez Hiszpana, w IV rundzie niedawnego US Open, zakończył się dyskwalifikacją tenisisty z Belgradu za trafienie piłką arbiter liniowej.