Tenis. ATP Petersburg: Stan Wawrinka w ćwierćfinale. Danił Miedwiediew lepszy od Richarda Gasqueta

Stan Wawrinka pokonał Jewgienija Donskoja i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP Tour 500 w Petersbugu. W II rundzie jest Danił Miedwiediew, który wygrał z Richardem Gasquetem.

Stan Wawrinka Getty Images / TPN / Na zdjęciu: Stan Wawrinka
W środę w Petersburgu odbyło się siedem meczów, z czego dwa II rundy. Ćwierćfinalistą został Stan Wawrinka (ATP 18), którego rywalem był Jewgienij Donskoj (ATP 121). Szwajcar wygrał 6:1, 3:6, 6:3. W trwającym godzinę i 42 minuty meczu zdobywca trzech wielkoszlemowych tytułów zaserwował siedem asów i zgarnął 40 z 51 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obronił pięć z sześciu break pointów, a sam zaliczył trzy przełamania.

Cameron Norrie (ATP 75) zwyciężył 7:5, 6:7(5), 6:3 Miomira Kecmanovicia (ATP 41) po dwóch godzinach i 44 minutach. Brytyjczyk zniwelował osiem z 11 break pointów, a sam wykorzystał sześć z 17 okazji na przełamanie. Wywalczył 49 z 67 punktów przy własnym pierwszym podaniu.

W II rundzie jest Danił Miedwiediew (ATP 6), który pokonał 3:6, 6:3, 6:0 Richarda Gasqueta (ATP 53). W trwającym 97 minut meczu Rosjanin zaserwował 22 asy i zdobył 34 z 41 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Było to drugie spotkanie tych tenisistów. W 2018 roku w Montpellier z wygranej cieszył się Francuz.

Denis Shapovalov (ATP 12) wygrał 6:2, 6:3 z Viktorem Troickim (ATP 197). W ciągu 62 minut Kanadyjczyk wykorzystał wszystkie cztery break pointy i posłał 10 asów. W II rundzie jego przeciwnikiem będzie Białorusin Ilja Iwaszka. W ćwierćfinale na zwycięzcę tego spotkania czeka Wawrinka.

Ugo Humbert (ATP 38) pokonał 4:6, 6:2, 6:3 Pawła Kotowa (ATP 286) po dwóch godzinach i 19 minutach. Francuz zgarnął 46 z 59 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obronił sześć z ośmiu break pointów i uzyskał cztery przełamania. Roman Safiullin (ATP 199) wygrał 6:4, 6:2 z Emilio Gomezem (ATP 151). Rosjanin cztery razy odebrał rywalowi serwis.

Reilly Opelka (ATP 36) zwyciężył 3:6, 7:6(5), 6:2 Nino Serdarusicia (ATP 308) po 94 minutach. Amerykanin zaserwował 26 asów (jego rywal miał 10) i zdobył 49 z 54 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystał dwa z trzech break pointów. W II rundzie spotka się z Miedwiediewem.