Tenis. ATP Kolonia: Roberto Bautista rywalem Huberta Hurkacza w ćwierćfinale. Alexander Zverev pokonał Fernando Verdasco

Najwyżej rozstawiony Alexander Zverev w dwóch setach pokonał Fernando Verdasco w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Kolonii. Hubert Hurkacz w ćwierćfinale zmierzy się z oznaczonym numerem drugim Roberto Bautistą.

Marcin Motyka
Roberto Bautista PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Roberto Bautista
Alexander Zverev udanie zainaugurował rywalizację w turnieju ATP w Kolonii. Najwyżej rozstawiony Niemiec, który w I rundzie miał wolny los, w spotkaniu II rundy pokonał 6:4, 6:1 starszego od siebie o 13 lat Fernando Verdasco. W ciągu 63 minut gry 23-latek z Hamburga zaserwował siedem asów, przy własnym podaniu wygrał 32 z 38 rozegranych akcji, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem i wykorzystał cztery z pięciu break pointów.

Dla Zvereva to czwarta wygrana z Verdasco w ich szóstej oficjalnej konfrontacji. - Miło jest wygrać w godzinę, zwłaszcza z kimś takim jak Fernando - mówił, cytowany przez atptour.com, Niemiec, który w 1/4 finału zmierzy się z kwalifikantem Lloydem Harrisem. - Popytam o niego mojego brata, który z nim grał. To będzie interesujący mecz - powiedział o najbliższym rywalu.

Od bardzo pewnego zwycięstwa zmagania w The bett1HULKS Indoors rozpoczął też Felix Auger-Aliassime. Kanadyjczyk, turniejowa "trójka", oddał pięć gemów Henriemu Laaksonenowi i w ćwierćfinale zagra z Radu Albotem. - Radu jest szybki i odgrywa wiele piłek. Moje podejście do meczu musi być inne niż w czwartek. Muszę się przygotować na to, że będę zmuszony do przebicia większej liczby piłek - skomentował Auger-Aliassime.

Oznaczony numerem ósmym Marin Cilić prowadził 6:3, 2:0 z Alejandro Davidovichem lecz roztrwonił przewagę i po 142-minutowej potyczce przegrał z Hiszpanem 6:3, 6:7(3), 2:6. 21-letni Davidovich o półfinał powalczy z Dennisem Novakiem.

W ostatnim czwartkowym pojedynku imprezy The bett1HULKS Indoors Roberto Bautista po dwóch godzinach i 19 minutach wygrał 6:4, 7:6(5) z Gillesem Simonem, zapisując na swoim koncie jednego asa i pięć przełamań.

Oznaczony numerem drugim Hiszpan będzie ćwierćfinałowym przeciwnikiem Huberta Hurkacza, który awans do 1/4 finału wywalczył w środę. Mecz odbędzie się w piątek i został zaplanowany na korcie centralnym jako czwarty w kolejności od godz. 14:00.

The bett1HULKS Indoors, Kolonia (Niemcy)