Tenis. ATP Antwerpia: Frances Tiafoe i Ugo Humbert bez strat na otwarcie. Feliciano Lopez przerwał serię porażek

Frances Tiafoe w dwóch setach pokonał rozstawionego z numerem szóstym Dusana Lajovicia w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Antwerpii. W poniedziałek wygrali także Ugo Humbert i Feliciano Lopez.

Marcin Motyka
Frances Tiafoe PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Frances Tiafoe
Frances Tiafoe rozpoczął rywalizację w turnieju ATP w Antwerpii od cennego zwycięstwa. W I rundzie Amerykanin wygrał 6:3, 7:6(6) z rozstawionym z numerem szóstym Dusanem Lajoviciem, w drugiej partii bronić piłki setowej. Tym samym Tiafoe zrewanżował się Serbowi za porażkę sprzed trzech lat w Indian Wells.

22-latek z Maryland w poniedziałek świetnie serwował. Posłał cztery asy, przy własnym podaniu zdobył 44 z 58 rozegranych punktów i raz dał się przełamać, podczas gdy sam uzyskał trzy breaki.

Bez straty seta do II rundy awansował również Ugo Humbert. Francuz, zeszłoroczny półfinalista European Open, w 73 minuty pokonał 6:4, 6:3 posiadacza dzikiej karty, Kimmera Coppejansa. Kolejnym rywalem tenisisty z Metz będzie Pablo Carreno, turniejowa "dwójka".

Po trzech porażkach z rzędu Feliciano Lopez mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Doświadczony Hiszpan w 61 minut ograł 6:3, 6:2 Tommy'ego Paula. 39-latek z Madrytu zaserwował 13 asów, po trafionym pierwszym podaniu wygrał 25 z 28 przeprowadzonych akcji i ani razu nie został przełamany.

W poniedziałek rozegrano także decydujące mecze kwalifikacji. Awanse do głównej drabinki wywalczyli Salvatore Caruso, Emil Ruusuvuori, Lloyd Harris i Marcos Giron.

European Open, Antwerpia (Belgia)
ATP Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 394,8 tys. euro
poniedziałek, 19 października

I runda gry pojedynczej:

Frances Tiafoe (USA) - Dusan Lajović (Serbia, 6) 6:3, 7:6(6)
Feliciano Lopez (Hiszpania) - Tommy Paul (USA) 6:3, 6:2
Ugo Humbert (Francja) - Kimmer Coppejans (Belgia, WC) 6:4, 6:3

wolne losy: David Goffin (Belgia, 1); Pablo Carreno (Hiszpania, 2); Karen Chaczanow (Rosja, 3); Grigor Dimitrow (Bułgaria, 4)

ATP Kolonia: Steve Johnson za szóstą próbą pokonał Marina Cilicia. Yoshihito Nishioka obronił 14 break pointów