Tenis. ATP Antwerpia: Alex de Minaur wygrał bitwę z Richardem Gasquetem. Trudne otwarcie Daniela Evansa

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Alex de Minaur
PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Alex de Minaur

Australijczyk Alex de Minaur wyeliminował Francuza Richarda Gasqueta po trzysetowym boju w I rundzie turnieju ATP Tour 250 w Antwerpii. Dalej awansował Brytyjczyk Daniel Evans, który nie miał łatwej przeprawy z Włochem Salvatore Caruso.

We wtorek w Antwerpii odbyło się siedem meczów I rundy. Rozstawiony z numerem ósmym Alex de Minaur (ATP 29) trafił na Richarda Gasqueta (ATP 54), byłego siódmego singlistę globu. Australijczyk odrodził się ze stanu 3:6, 3:5 i zwyciężył 3:6, 7:6(5), 6:3 po dwóch godzinach i 18 minutach.

De Minaur zaserwował sześć asów, a Gasquet miał tyle podwójnych błędów. Australijczyk zdobył 38 z 52 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystał cztery z 12 break pointów. Było to drugie spotkanie tych tenisistów w 2020 roku. W II rundzie US Open de Minaur zwyciężył w czterech setach. Kolejnym jego rywalem będzie Hiszpan Feliciano Lopez.

Daniel Evans (ATP 35) pokonał 6:2, 3:6, 6:3 Salvatore Caruso (ATP 79). W ciągu godziny i 55 minut Brytyjczyk zgarnął 36 z 47 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Zamienił na przełamanie cztery z siedmiu szans. Następnym jego rywalem będzie Amerykanin Frances Tiafoe. Cameron Norrie (ATP 70) wrócił ze stanu 2:5 w drugim secie i wygrał 6:3, 7:6(4) z Emilem Ruusuvuorim (ATP 100). W trwającym 96 minut meczu Brytyjczyk zaserwował dziewięć asów.

Marcos Giron (ATP 94) zwyciężył 4:6, 6:4, 6:1 Lukę Nardiego (ATP 917) w godzinę i 43 minuty. Amerykanin posłał siedem asów i wykorzystał pięć z dziewięciu break pointów. Następnym jego przeciwnikiem będzie najwyżej rozstawiony Belg David Goffin. Pablo Andujar (ATP 55) pokonał 6:2, 6:3 Federico Corię (ATP 86). Argentyńczyk nie uzyskał żadnego przełamania, choć miał sześć szans.

Zizou Bergs (ATP 528) wygrał 7:5, 7:5 z Albertem Ramosem (ATP 45). W drugim secie debiutujący w głównym cyklu Belg wrócił z 3:5 i obronił dwie piłki setowe. W ciągu godziny i 42 minut zaserwował siedem asów i wykorzystał pięć z dziewięciu break pointów. Lloyd Harris (ATP 90) pokonał 7:5, 6:2 Corentina Mouteta (ATP 74). W trwającym 84 minuty spotkaniu reprezentant RPA posłał siedem asów i zdobył 28 z 33 punktów przy własnym pierwszym podaniu.

European Open, Antwerpia (Belgia) ATP Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 394,8 tys. euro wtorek, 20 października

I runda gry pojedynczej:

Alex de Minaur (Australia, 8) - Richard Gasquet (Francja) 3:6, 7:6(5), 6:3 Pablo Andujar (Hiszpania) - Federico Coria (Argentyna, LL) 6:2, 6:3 Daniel Evans (Wielka Brytania) - Salvatore Caruso (Włochy, Q) 6:2, 3:6, 6:3 Cameron Norrie (Wielka Brytania) - Emil Ruusuvuori (Finlandia, Q) 6:3, 7:6(4) Marcos Giron (USA, Q) - Luca Nardi (Włochy, WC) 4:6, 6:4, 6:1 Lloyd Harris (RPA, Q) - Corentin Moutet (Francja) 7:5, 6:2 Zizou Bergs (Belgia, WC) - Albert Ramos (Hiszpania) 7:5, 7:5

wolne losy: David Goffin (Belgia, 1); Pablo Carreno (Hiszpania, 2); Karen Chaczanow (Rosja, 3); Grigor Dimitrow (Bułgaria, 4)

Zobacz także: Roger Federer chce wrócić do gry podczas Australian Open. "Jestem na dobrej drodze" Rafael Nadal potwierdził występ w Paryżu. Rozpoczął przygotowania do krótkiego sezonu w hali

Czy Alex de Minaur awansuje do ćwierćfinału?