Tenis. ATP Antwerpia: trwa zła seria Davida Goffina. Karen Chaczanow w ćwierćfinale

Rozstawiony z numerem pierwszym Belg David Goffin przegrał z Amerykaninem Marcosem Gironem w II rundzie turnieju ATP Tour 250 w Antwerpii. Do ćwierćfinału awansował Rosjanin Karen Chaczanow.

David Goffin PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: David Goffin
W Antwerpii David Goffin (ATP 14) zanotował piąty występ od sierpnia, gdy sezon został wznowiony po przerwie wywołanej przez pandemię COVID-19. Belg przegrał czwarty mecz z rzędu. W swojej ojczyźnie był rozstawiony z numerem pierwszym i miał wolny los. W czwartek uległ 3:6, 5:7 Marcosowi Gironowi (ATP 94).

W trwającym godzinę i 40 minut meczu Goffin popełnił sześć podwójnych błędów i zdobył tylko 11 z 29 punktów przy swoim drugim podaniu. Giron obronił 10 z 13 break pointów, a sam zamienił na przełamanie pięć z ośmiu szans. Następnym przeciwnikiem Amerykanina będzie Australijczyk Alex de Minaur.

Karen Chaczanow (ATP 17) zwyciężył 5:7, 6:4, 6:4 Zizou Bergsa (ATP 528) po dwóch godzinach i 22 minutach. Rosjanin obronił dwa z trzech break pointów i wykorzystał dwie z 11 szans na przełamanie. Zdobył 50 z 65 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Dla 21-letniego Belga był to pierwszy występ w głównym cyklu. Kolejnym rywalem Chaczanowa będzie Brytyjczyk Daniel Evans.

Zacięty bój, ale rozstrzygnięty w dwóch setach, stoczyli również Milos Raonić (ATP 19) i Cameron Norrie (ATP 70). Wygrał Kanadyjczyk 7:5, 7:6(4) po godzinie i 49 minutach. Finalista Wimbledonu 2016 nie musiał bronić ani jednego break pointa, a sam zamienił na przełamanie jedną z sześciu szans. Zaserwował 19 asów i zgarnął 34 z 38 punktów przy własnym pierwszym podaniu. W ćwierćfinale Raonić zmierzy się z Bułgarem Grigorem Dimitrowem.

Lloyd Harris (ATP 90) pokonał 7:5, 7:6(3) Taylora Fritza (ATP 28). Tenisista z RPA odparł trzy break pointy i wykorzystał jedną z 11 okazji na przełamanie. Wywalczył 46 z 56 punktów przy swoim pierwszym podaniu. W ćwierćfinale czeka go starcie z Francuzem Ugo Humbertem.