Tenis. ATP Paryż: Rafael Nadal kontra Pablo Carreno o półfinał. Ugo Humbert lepszy od Marina Cilicia

Hiszpan Rafael Nadal pokonał Australijczyka Jordana Thompsona i zmierzy się ze swoim rodakiem Pablo Carreno w ćwierćfinale turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu. Francuz Ugo Humbert wyeliminował Chorwata Marina Cilicia.

Rafael Nadal PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Rafael Nadal
W poprzedniej rundzie Rafael Nadal (ATP 2) wygrał po trzysetowej bitwie z Feliciano Lopezem i odniósł 1000. zwycięstwo na zawodowych kortach. W czwartek 13-krotny triumfator Rolanda Garrosa pokonał 6:1, 7:6(3) Jordana Thompsona (ATP 61) i awansował do ćwierćfinału paryskiej imprezy. Hiszpan obronił piłkę setową w 12. gemie drugiego seta.

W trwającym 93 minuty meczu Nadal zdobył 47 z 59 punktów przy swoim podaniu. Wykorzystał dwa z czterech break pointów. Z Thompsonem zmierzył się po raz pierwszy. Dla Hiszpana jest to ósmy występ w hali Bercy w Paryżu. Najlepiej spisał się w w 2007 roku, gdy doszedł do finału.

- Myślę, że w pierwszym secie grałem dobrze. Wiele solidnych zagrań, kończących uderzeń, dobrze też funkcjonował mój serwis. W drugiej partii nie potrafiłem znaleźć sposobu na przełamanie Thompsona. Zaczął świetnie serwować, a ja zepsułem kilka returnów, które powinienem zagrać lepiej - cytuje Nadala portal atptour.com.

Pablo Carreno (ATP 15) wygrał 7:5, 6:2 z Norbertem Gombosem (ATP 105). W ciągu 80 minut Hiszpan zgarnął 26 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Zamienił na przełamanie sześć z 10 szans. Było to drugie spotkanie tych tenisistów w 2020 roku. W Montpellier ze zwycięstwa cieszył się Słowak. W ćwierćfinale Carreno zmierzy się z Nadalem.

Ugo Humbert (ATP 34) zwyciężył 6:3, 6:7(4), 6:3 Marinem Ciliciem (ATP 43) po dwóch godzinach i 24 minutach. Francuz zaserwował 19 asów i wywalczył 53 z 63 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obronił trzy z czterech break pointów i wykorzystał trzy z ośmiu okazji na przełamanie. W ćwierćfinale reprezentanta gospodarzy czeka starcie z Kanadyjczykiem Milosem Raoniciem.