Tenis. Challenger Ortisei: Karol Drzewiecki i Szymon Walków w ćwierćfinale debla. Polacy uniknęli porażki

Karol Drzewiecki i Szymon Walków byli o krok od odpadnięcia, ale zdołali awansować do ćwierćfinału gry podwójnej halowych zawodów ATP Challenger Tour na kortach twardych we włoskiej miejscowości Ortisei.

Rafał Smoliński
Szymon Walków Materiały prasowe / Biuro prasowe SOPOT OPEN / Andrzej Szkocki / Na zdjęciu: Szymon Walków
Sezon challengerowy powoli zmierza ku końcowi. Do rozegrania pozostało jeszcze tylko kilka turniejów. W Ortisei zdecydowali się wystąpić Karol Drzewiecki i Szymon Walków. Polacy zostali rozstawieni z trzecim numerem, a w I rundzie ich przeciwnikami byli Daniel Masur i Sebastian Ofner.

To nie był łatwy mecz. W partii otwarcia nie było żadnego przełamania, choć niewiele brakowało, by Niemiec i Austriak wygrali tę część spotkania. W 12. gemie mieli dwie piłki setowe przy serwisie naszych tenisistów, lecz nie wykorzystali ani jednej. W tie breaku do głosu doszli Biało-Czerwoni i to oni wygrali premierową odsłonę.

Masur i Ofner odpowiedzieli w drugim secie, który rozstrzygnęli przełamaniem w siódmym gemie. Potem był super tie break, w którym niemiecko-austriacki debel prowadził już 8-4. Po zmianie stron Polacy wygrali jednak sześć punktów z rzędu.

Drzewiecki i Walków zwyciężyli ostatecznie po 82 minutach 7:6(4), 4:6, 10-8 i awansowali do ćwierćfinału challengera w Ortisei. Ich kolejnymi przeciwnikami będą w czwartek Włosi Francesco Forti i Federico Gaio.

Sparkasse ATP Challenger 80 Val Gardena Südtirol, Ortisei (Włochy)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 44,8 tys. euro
środa, 18 listopada

I runda gry podwójnej:

Karol Drzewiecki (Polska, 3) / Szymon Walków (Polska, 3) - Daniel Masur (Niemcy) / Sebastian Ofner (Austria) 7:6(4), 4:6, 10-8