Tenis. Był bohaterem, teraz poprowadzi kadrę. Viktor Troicki kapitanem reprezentacji Serbii

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ANDREJ CUKIC / Na zdjęciu: Viktor Troicki
PAP/EPA / ANDREJ CUKIC / Na zdjęciu: Viktor Troicki

Viktor Troicki został nowym kapitanem kadry Serbii. Belgradczyk był bohaterem wygranego przez jego reprezentację finału Pucharu Davisa z Francją przed dziesięcioma laty.

W tym artykule dowiesz się o:

Viktor Troicki w roli kapitana reprezentacji Serbii w Pucharze Davisa zastąpi Nenada Zimonjicia. Jak poinformował dziennik "Kurir", za zmianą prowadzącego kadrę optowali czołowi serbscy tenisiści - Novak Djoković, Dusan Lajović i Filip Krajinović.

34-letni Troicki wciąż jest aktywnym tenisistą. Aktualnie zajmuje 201. miejsce w rankingu ATP. W sezonie 2020 nie zdobył żadnego tytułu, był natomiast w kadrze Serbii, która zwyciężyła w drużynowym ATP Cup.

Troicki, zwycięzca trzech turniejów rangi ATP Tour oraz były 12. singlista świata, to bohater finału Pucharu Davisa z 2010 przeciw Francji. Wówczas w decydującej grze pokonał Michaela Llodrę i dał swojej reprezentacji pierwszy i jak dotychczas jedyny triumf w tych rozgrywkach. Łącznie w barwach narodowych rozegrał 40 meczów, wygrywając 24.

Z powodu pandemia koronawirusa turniej finałowy Pucharu Davisa, który w dniach 16-22 listopada miał odbyć się w Madrycie, został przełożony o rok (22-28 listopada 2021). Serbia trafiła do Grupy F razem z Niemcami i Austrią.

Ogromne wyróżnienie dla Rogera Federera. Tenisista został sportowcem 70-lecia w Szwajcarii

Czy pod wodzą Viktora Troickiego Serba zdobędzie Puchar Davisa?