Tenis. WTA Abu Zabi: Aryna Sabalenka w III rundzie. Alize Cornet gorsza od Pauli Badosy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / NOUSHAD THEKKAYIL / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
PAP/EPA / NOUSHAD THEKKAYIL / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka

Aryna Sabalenka pokonała Ajlę Tomljanović i awansowała do III rundy turnieju WTA 500 w Abu Zabi. Odpadła Alize Cornet, która przegrała z Paulą Badosą.

W Abu Zabi Aryna Sabalenka (WTA 10) została rozstawiona z numerem czwartym. W I rundzie odprawiła Słowenkę Polonę Hercog. W piątek Białorusinka wygrała 7:5, 6:4 z Ajlą Tomljanović (WTA 68). W pierwszym secie Australijka z 0:4 wyrównała na 5:5, ale straciła dwa kolejne gemy. W drugiej partii Sabalenka wróciła ze stanu 0:2.

Następną przeciwniczką Białorusinki będzie Ons Jabeur (WTA 31), która zwyciężyła 5:7, 6:3, 6:2 Katerynę Bondarenko (WTA 285). W ciągu godziny i 56 minut Tunezyjka zaserwowała 11 asów i zdobyła 31 z 43 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła osiem z 10 break pointów i wykorzystała pięć z 14 szans na przełamanie.

Alize Cornet (WTA 53) przegrała 4:6, 4:6 z Paulą Badosą (WTA 70). W trwającym godzinę i 44 minuty meczu Francuzka na przełamanie zamieniła tylko jedną z czterech okazji. Hiszpanka spożytkowała trzy z ośmiu break pointów.

Sara Sorribes (WTA 66) wygrała 5:7, 6:3, 6:4 z Bernardą Perą (WTA 62) po trzech godzinach i 23 minutach. W pierwszym secie Hiszpanka nie wykorzystała prowadzenia 5:3, a w trzecim od 2:4 wywalczyła cztery gemy z rzędu. Amerykanka popełniła 14 podwójnych błędów. W spotkaniu miało miejsce 14 przełamań, z czego osiem dla Sorribes.

W Abu Zabi rozpoczął się sezon 2021 w kobiecym tenisie. Na możliwość rywalizacji w Australii zawodniczki będą musiały poczekać do końca stycznia. Po przylocie na antypody czeka je dwutygodniowa kwarantanna. Wielkoszlemowy Australian Open zaplanowano w dniach 8-21 lutego.

Abu Dhabi Women's Tennis Open, Abu Zabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie) WTA 500, kort twardy, pula nagród 565,5 tys. dolarów piątek, 8 stycznia

II runda gry pojedynczej:

Aryna Sabalenka (Białoruś, 4) - Ajla Tomljanović (Australia) 7:5, 6:4 Ons Jabeur (Tunezja, 15) - Kateryna Bondarenko (Ukraina, Q) 5:7, 6:3, 6:2 Sara Sorribes (Hiszpania) - Bernarda Pera (USA) 5:7, 6:3, 6:4 Paula Badosa (Hiszpania) - Alize Cornet (Francja) 6:4, 6:4

Zobacz także: Ashleigh Barty i Serena Williams wracają do rywalizacji. Wystąpią w turnieju przed Australian Open Australian Open: kwarantanna uciążliwa dla par. Elina Switolina i Gael Monfils nie będą mogli się spotykać

Czy Aryna Sabalenka awansuje do ćwierćfinału?