ATP Houston: Blake nie zwalnia tempa

Rozstawiony z jedynką Amerykanin James Blake awansował już do ćwierćfinału turnieju ATP rozgrywanego w Houston (z pulą nagród 436 tys. dol.). W spotkaniu drugiej rundy pokonał swojego rodaka 15-letniego Ryana Harrisona, którego udział w tej fazie turnieju i tak jest jedną z największych sensacji ostatnich miesięcy.

W tym artykule dowiesz się o:

Blake pokonał swojego młodszego kolegę w niespełna godzinę. Pierwszy set to olbrzymie kłopoty obu tenisistów z utrzymaniem swojego serwisu. W secie, który zakończył się wynikiem 6:3 doszło do aż 6 przełamań. Więcej na swoim koncie zanotował Blake (cztery, przy dwóch Harrisona) i to on mógł się cieszyć z wygranego seta. Wiadomo było, że kluczem do zwycięstwa w drugiej partii będzie utrzymanie podania. I tutaj znów górą był bardziej doświadczony z dwójki Amerykanów, który nie przegrał swojego serwisu ani razu, a podanie rywala przełamał dwukrotnie.

Mimo dość łatwego zwycięstwa Blake komplementował swojego przeciwnika: - Ten dzieciak jest naprawdę dobry. Ma spore możliwości. W pierwszym secie Blake prowadził już 4:1 i serwował, ale dzielny 15-latek odrobił część strat i doprowadził do stanu 4:3.

- Kiedy on się zrelaksował próbowałem znaleźć moment, w którym mógłbym zdobyć kilka punktów pod rząd. Później on jednak wrócił do normalnej gry i zakończył szybko seta - relacjonował przebieg spotkania Harrison.

Dalej awansował również Agustin Calleri, z którym Blake zmierzy się w ćwierćfinale. Argentyńczyk pokonał w dwóch szybkich setach Chilijczyka Paula Capdeville oddając swojemu rywalowi zaledwie trzy gemy w całym spotkaniu. Inny rozstawiony, który wygrał swój mecz to Hiszpan Marcel Granollers-Pujol, który w pokonanym polu zostawił mającego polskie korzenie Australijczyka Petera Luczaka.

Jedynym rozstawionym, który tego dnia odpadł z turnieju był reprezentant Izraela Dudi Sela. Pokonał go Amerykanin Wayne Odesnik, który zmierzy się teraz z Sergio Roitmanem. Brazylijczyk ograł Rosjanina Igora Kunitsyna.