"Piękne uderzenie". Iga Świątek znów zachwyciła komentatorów. Zobacz zagranie na turnieju WTA Adelajda

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / twitter.com/WTA / Iga Świątek zdobywa punkt w meczu z Jil Teichmann w półfinale WTA Adelajda

Iga Świątek w półfinale turnieju WTA 500 w Adelajdzie z Jil Teichmann zdobyła kilka punktów po świetnych uderzeniach. Zobacz jedno z nich!

W tym artykule dowiesz się o:

Oficjalny profil WTA zamieścił na Twitterze wideo, na którym Iga Świątek w świetnym stylu wykorzystała przewagę przy serwisie rywalki i wyszła na prowadzenie 3:1 w pierwszym secie w meczu z Jil Teichmann.

"Ależ czysto. Iga Świątek przypieczętowała swoją moc szybkim przełamaniem" - napisano przy filmiku (zobacz niżej).

Pod wrażeniem uderzenia byli również komentatorzy. "Naprawdę dobry return ze strony Świątek", "piękne, czyste uderzenie z wyskoku" - słyszymy przy powtórkach zagrania Polki.

Świątek utrzymała przewagę i ostatecznie wygrała pierwszego seta 6:3. Podobny przebiegł miał drugi set, dzięki czemu Polka awansowała do finału turnieju w Australii (więcej o półfinale przeczytasz TUTAJ).

19-latka w Adelajdzie bez straty seta wyeliminowała już Madison Brengle (6:3, 6:4), Maddison Inglis (6:1, 6:3) i Danielle Collins (6:2, 3:0 i krecz). Świątek i Teichmann mierzą się po raz pierwszy w karierze.