Hubert Hurkacz chce rewanżu w Ahoy. Na jego drodze wschodząca gwiazda

W czwartek Hubert Hurkacz powalczy o miejsce w ćwierćfinale turnieju ATP 500 na kortach twardych w Rotterdamie. Na jego drodze stanie utalentowany Grek, który w tourze zawsze sprawiał problemy Polakowi.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Getty Images / John Berry / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
We wtorek Hubert Hurkacz zapomniał o ostatnich niepowodzeniach i w dwóch setach pokonał Adriana Mannarino. Wrocławianin zachował spokój i dwukrotnie odrobił stratę przełamania. W drugiej partii obronił dwie piłki setowe i zwyciężył ostatecznie Francuza 6:3, 7:6(6). W ten sposób zakończył serię trzech porażek w głównym cyklu, która ciągnęła się po znakomitym otwarciu sezonu 2021 (tytuł w Delray Beach, ćwierćfinał w Melbourne).

Kilka godzin po zwycięstwie Hurkacz dowiedział się, że jego rywalem będzie Stefanos Tsitsipas. Rozstawiony z "dwójką" Grek nie miał łatwej przeprawy na inaugurację zmagań w Rotterdamie. Trudne warunki postawił mu Białorusin Jegor Gerasimow. W pierwszym secie potrzebny był tie break, natomiast w drugim udało się wywalczyć cenne przełamanie. 22-latek zwyciężył ostatecznie 7:6(4), 7:5.

Tsitsipas zaprezentował się bardzo dobrej strony podczas lutowych zmagań w Melbourne. W ramach ATP Cup wygrał dwa mecze, a w wielkoszlemowym Australian Open 2021 dotarł do półfinału. Nie byłoby tego wyniku, gdyby nie kapitalny powrót ze stanu 0-2 w setach w spotkaniu z Rafaelem Nadalem na etapie ćwierćfinału. W 1/2 finału lepszy od Greka był już Rosjanin Danił Miedwiediew.

Licząc wszystkie rozgrywki, będzie to ósme starcie Hurkacza z Tsitsipasem na światowych kortach. Grek wygrał sześć z siedmiu wcześniejszych pojedynków (ATP nie wlicza do bilansu meczu z Pucharu Davisa 2019, a ITF meczu z Next Gen ATP Finals 2018). Wrocławianin jedyny raz pokonał pochodzącego z Aten tenisistę w sierpniu 2019 roku w Montrealu.

- Hubert potrafi dobrze serwować. Ma wspaniały bekhend, którym może uderzać zarówno po krosie, jak i wzdłuż linii, i myślę, że jest to jedna z jego największych broni. Nie popełnia też wielu błędów z forhendu. Jest bardzo solidnym i konsekwentnym tenisistą. W przeszłości często ze sobą graliśmy. Jest wspaniałym przeciwnikiem i sprawiał mi trudności. To będzie wyzwanie - powiedział Grek o Hurkaczu po wtorkowym zwycięstwie w I rundzie.

Czwartkowe spotkanie Hurkacza z Tsitsipasem zostanie rozegrane jako trzecie w kolejności od godz. 11:00 na korcie centralnym w hali Ahoy Rotterdam. W zeszłym roku obaj zmierzyli się ze sobą w I rundzie holenderskich zawodów i lepszy w trzech setach był Grek. Transmisja w Polsacie Sport Extra. Relacja tekstowa na portalu WP SportoweFakty. Na zwycięzcę czeka już w ćwierćfinale Rosjanin Karen Chaczanow.

ABN AMRO World Tennis Tournament, Rotterdam (Holandia)