Trwa dobra seria Sary Sorribes. Słowaczki zatrzymane w Monterrey

Dwie tenisistki ze Słowacji zakończyły swój występ w turnieju WTA 250 w Monterrey. Hiszpanka Sara Sorribes kontynuuje zwycięską serię.

Sara Sorribes Getty Images / Francois Nel / Na zdjęciu: Sara Sorribes
W Monterrey zostały rozegrane ćwierćfinały. Wystąpiły w nich dwie Słowaczki. Anna Karolina Schmiedlova (WTA 111) uległa 3:6, 5:7 Sarze Sorribes (WTA 57). W pierwszym secie tenisistka z Bratysławy prowadziła 2:0, ale straciła sześć z siedmiu kolejnych gemów. W drugiej partii dwa razy miała przewagę przełamania. Wyszła na 3:1, by parę chwil później przegrywać 3:4. Przy 4:4 jeszcze raz odebrała rywalce podanie. W 10. gemie Schmiedlova nie wykorzystała piłki setowej i Hiszpanka skruszyła jej opór.

W trwającym dwie godziny i 17 minut meczu Sorribes cztery razy straciła serwis, a sama wykorzystała siedem z 17 break pointów. Hiszpanka jest niepokonana od ośmiu meczów. W ubiegłym tygodniu w Guadalajarze zdobyła pierwszy singlowy tytuł w głównym cyklu.

Viktoria Kuzmova (WTA 104) przegrała 5:7, 3:6 z Leylah Annie Fernandez (WTA 88). W pierwszym secie Słowaczka nie wykorzystała prowadzenia 3:1. W drugiej partii z 0:5 zbliżyła się na 3:5 po obronie trzech piłek meczowych, ale na więcej jej Kanadyjka nie pozwoliła. W ciągu godziny i 56 minut Fernandez obroniła 10 z 12 break pointów, a sama uzyskała cztery przełamania. W półfinale 18-latka z Boynton Beach zmierzy się z Sorribes.

Ann Li (WTA 72) pokonała 7:5, 6:1 Saisai Zheng (WTA 52) w godzinę i 48 minut. Amerykanka zniwelowała osiem z 10 break pointów i zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu szans. O finał czeka ją starcie z Viktoriją Golubić (WTA 102), która wygrała 6:2, 6:4 z Anną Kalinską (WTA 130). W ciągu 96 minut Szwajcarka siedem razy odebrała podanie Rosjance.

Sorribes przed tygodniem triumfowała w Guadalajarze. Li i Golubić w tym roku doszły do finału, odpowiednio w Melbourne (Grampians Trophy) i Lyonie. Fernandez może się pochwalić jednym finałem, który w ubiegłym sezonie osiągnęła w innym meksykańskim mieście, w Acapulco.