Naomi Osace groziła strata seta. Julia Putincewa za burtą po dreszczowcu

Japonka Naomi Osaka uniknęła straty seta na otwarcie turnieju tenisowego WTA 1000 w Miami. Po dreszczowcu z rywalizacją pożegnała się Kazaszka Julia Putincewa.

Naomi Osaka PAP/EPA / RHONA WISE / Na zdjęciu: Naomi Osaka
W piątek Naomi Osaka (WTA 2) rozpoczęła występ w Miami. Nie miała łatwej przeprawy z Ajlą Tomljanović (WTA 77). Japonka wróciła z 3:5 i pokonała Australijkę 7:6(3), 6:4. W trwającym 98 minut meczu wiceliderka rankingu zaserwowała 13 asów i zdobyła 30 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła siedem z dziewięciu break pointów i uzyskała trzy przełamania.

Julia Putincewa (WTA 28) przegrała 7:5, 5:7, 2:6 z Niną Stojanović (WTA 95). W pierwszym secie Kazaszka od 3:5 zdobyła cztery gemy z rzędu i po drodze obroniła cztery piłki setowe, z czego trzy przy 4:5 i 0-40. Dla odmiany w drugiej partii roztrwoniła prowadzenie 5:2 i dwie piłki meczowe przy 5:4. W decydującej odsłonie prym wiodła Stojanović, która odskoczyła na 4:0 i nie oddała przewagi dwóch przełamań. W III rundzie Serbka zmierzy się z Osaką.

Karolina Pliskova (WTA 6) rozbiła 6:2, 6:1 Saisai Zheng (WTA 53). W ciągu 73 minut Czeszka obroniła cztery z pięciu break pointów, a sama wykorzystała pięć z dziewięciu okazji na przełamanie. Kolejną jej rywalką będzie Jessica Pegula (WTA 33), która wróciła z 2:4 w drugim secie i pokonała 6:3, 6:4 Storm Sanders (WTA 203).

Garbine Muguruza (WTA 13) w 65 minut wygrała 6:4, 6:1 z Xinyu Wang (WTA 150). Hiszpanka zdobyła 26 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zaliczyła pięć przełamań. Elise Mertens (WTA 17) wróciła ze stanu 0:3 w pierwszym secie (mogła przegrywać 0:4, ale zniwelowała break pointa) i pokonała 6:4, 6:1 Katie Boulter (WTA 319).