Julia Putincewa skruszyła opór Brytyjki. Ashleigh Barty i Sofia Kenin poznały rywalki

Kazaszka Julia Putincewa nie miała łatwej przeprawy z Brytyjką Harriet Dart w turnieju WTA 500 w Charleston. Rywalki poznały dwie najwyżej rozstawione tenisistki.

Julia Putincewa PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Julia Putincewa
Po rocznej przerwie tenisistki wróciły do Charleston, gdzie odbywa się turniej na zielonej mączce. Do II rundy awansowała Julia Putincewa (WTA 31), która nie miała łatwego otwarcia. Zwyciężyła 7:6(8), 6:4 Harriet Dart (WTA 149). W pierwszym secie Brytyjka prowadziła 2:0 i miała break pointa na 3:0. Kazaszka wyszła na 3:2, a następnie na 5:3. Potrzebowała ośmiu piłek setowych. Jedną zmarnowała w dziewiątym, a dwie w 12. gemie. W tie breaku Dart odparła kolejne cztery setbole. Sama miała jedną szansę na zwieńczenie seta przy 8-7. Od tego momentu Putincewa zgarnęła trzy punkty. W drugiej partii wróciła ze stanu 0:2.

W trwającym dwie godziny i trzy minuty meczu Putincewa cztery razy oddała podanie, a sama wykorzystała pięć z 10 break pointów. W II rundzie zmierzy się ze swoją rodaczką Zariną Dijas (WTA 88), która zamieniła na przełamanie wszystkie sześć okazji i pokonała 6:3, 6:1 Natalię Wichliancewą (WTA 151). Kolejna Kazaszka Jelena Rybakina (WTA 23) prowadziła 4:2, ale przegrała 4:6 pierwszy set meczu z Catherine McNally (WTA 118) i skreczowała z powodu problemów żołądkowych.

Rywalki poznały Ashleigh Barty i Sofia Kenin, dwie najwyżej rozstawione tenisistki. Australijka spotka się z Misaki Doi (WTA 77), która wygrała 6:3, 6:3 z Jarosławą Szwiedową (WTA 738). W ciągu 83 minut Japonka wykorzystała pięć z dziewięciu szans na przełamanie i zdobyła 18 z 25 punktów przy drugim podaniu rywalki. Kenin czeka starcie ze swoją rodaczką Lauren Davis (WTA 79), która odparła osiem z 11 break pointów i pokonała 6:4, 6:2 Madison Brengle (WTA 81).

Weronika Kudermetowa (WTA 38) w 54 minuty rozbiła 6:1, 6:2 Desirae Krawczyk, deblową finalistkę Rolanda Garrosa 2020. Rosjanka zgarnęła 52 z 82 rozegranych punktów (63,4 proc.) i wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. Marie Bouzkova (WTA 56) pokonała 6:2, 7:5 Timeę Babos (WTA 106). W drugim secie Czeszka wróciła ze stanu 0:4.

Alize Cornet (WTA 59) zwyciężyła 4:6, 6:4, 6:4 Bernardę Perę (WTA 70) po dwóch godzinach i 52 minutach. Francuzka odrodziła się ze stanu 4:6, 2:4. W trzecim secie oddała podanie przy 3:3, ale zdobyła trzy ostatnie gemy. Paula Badosa (WTA 71) wygrała 3:6, 7:5, 6:1 z Warwarą Graczewą (WTA 96) po dwóch godzinach i 26 minutach. Hiszpanka zniwelowała 12 z 16 break pointów i uzyskała sześć przełamań.

Volvo Car Open, Charleston (USA)
WTA 500, kort ziemny, pula nagród 565,5 tys. dolarów
poniedziałek, 5 kwietnia

I runda gry pojedynczej:

Julia Putincewa (Kazachstan, 11) - Harriet Dart (Wielka Brytania, LL) 7:6(8), 6:4
Weronika Kudermetowa (Rosja, 15) - Desirae Krawczyk (USA, Q) 6:1, 6:2
Marie Bouzkova (Czechy, 17) - Timea Babos (Węgry) 6:2, 7:5
Catherine McNally (USA) - Jelena Rybakina (Kazachstan, 10) 6:4 i krecz
Ajla Tomljanović (Australia) - Christina McHale (USA) 6:3, 6:0
Alize Cornet (Francja) - Bernarda Pera (USA) 4:6, 6:4, 6:4
Lauren Davis (USA) - Madison Brengle (USA) 6:4, 6:2
Zarina Dijas (Kazachstan) - Natalia Wichliancewa (Rosja, Q) 6:3, 6:1
Paula Badosa (Hiszpania) - Warwara Graczewa (Rosja) 3:6, 7:5, 6:1