ATP Belgrad: młodzi Sebastian Korda i Francisco Cerundolo zmarnowali meczbole. Novak Djoković poznał rywala

Sebastian Korda i Francisco Cerundolo nie wykorzystali meczboli i po porażkach w tie brekach trzeciego seta odpadli w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Belgradzie. Novak Djoković poznał inauguracyjnego rywala.

Marcin Motyka
Sebastian Korda PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Sebastian Korda
20-letni Sebastian Korda podkreśla, że ciągle uczy się rywalizacji w głównym cyklu. We wtorek zebrał negatywne doświadczenie. W spotkaniu I rundy turnieju ATP w Belgradzie z Aljazem Bedene prowadził 5:3 w decydującym secie i miał dwa meczbole, ale ich nie wykorzystał i ostatecznie przegrał ze Słoweńcem 5:7, 6:1, 6:7(5).

Bedene, który w ciągu dwóch godzin i 39 minut gry zaserwował dwa asy i wykorzystał trzy z 11 piłek na przełamanie, w II rundzie zmierzy się z rozstawionym z numerem trzecim Asłanem Karacewem.

Piłki meczowe we wtorek zmarnował również Francisco Cerundolo. Argentyńczyk przegrał 6:4, 6:7(5), 6:7(6) z Alexeiem Popyrinem, choć w rozstrzygającym secie miał cztery punkty na zwycięstwo. Australijczyk w 1/8 finalu zagra z Gianluką Magerem. Włoski kwalifikant ograł Laslo Djere, turniejową "dziewiątkę".

Najwyżej rozstawiony Novak Djoković w swoim inauguracyjnym meczu w turnieju rozgrywanym w rodzinnym mieście zmierzy się z Soonem Woo Kwonem. Koreańczyk pokonał 6:3, 7:5 Roberto Carballesa, który wszedł do drabinki jaki tzw. "szczęśliwy przegrany" z kwalifikacji, zastępując Martona Fucsovicsa.

Rozstawiony z numerem czwartym Dusan Lajović na otwarcie zmierzy się z Federico Delbonisem. Argentyńczyk we wtorek wyszedł zwycięsko z trzysetowego boju z Ricardasem Berankisem. Z kolei oznaczony "siódemką" John Millman o awans do ćwierćfinału skonfrontuje się z Taro Danielem. Japończyk w starciu lucky loserów okazał się lepszy od Joao Sousy.

Oznaczony numerem ósmym Miomir Kecmanović po dwóch tie breakach wyeliminował Facundo Bagnisa. Serb w II rundzie zagra z kolejnym rywalem z eliminacji, Arthurem Rinderknechem. Francuz wygrał z innym Argentyńczykiem, Juanem Ignacio Londero.

Serbia Open, Belgrad (Serbia)
ATP 250, kort ziemny, pula nagród 650 tys. euro
wtorek, 20 kwietnia

I runda gry pojedynczej:

Miomir Kecmanović (Serbia, 8) - Facundo Bagnis (Argentyna, Q) 7:6(5), 7:6(4)
Gianluca Mager (Włochy, Q) - Laslo Djere (Serbia, 9) 6:4, 6:3
Federico Delbonis (Argentyna) - Ricardas Berankis (Litwa) 6:4, 3:6, 6:1
Aljaz Bedene (Słowenia) - Sebastian Korda (USA) 7:5, 1:6, 7:6(5)
Alexei Popyrin (Australia) - Francisco Cerundolo (Argentyna, Q) 4:6, 7:6(5), 7:6(6)
Soon Woo Kwon (Korea Południowa) - Roberto Carballes (Hiszpania, LL) 6:3, 7:5
Arthur Rinderknech (Francja, Q) - Juan Ignacio Londero (Argentyna) 6:1, 7:5
Taro Daniel (Japonia, LL) - Joao Sousa (Portugalia, LL) 7:5, 6:3

wolne losy: Novak Djoković (Serbia, 1); Matteo Berrettini (Włochy, 2); Asłan Karacew (Rosja, 3); Dusan Lajović (Serbia, 4)

"Nie czuję, że mam obsesję". Novak Djoković odpowiedział na słowa Rafaela Nadala