ATP Rzym: zwycięstwa rozstawionych Davida Goffina i Pablo Carreno. Hubert Hurkacz poznał potencjalnego rywala

Rozstawieni David Goffin i Pablo Carreno w niedzielę awansowali do II rundy rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. Reilly Opelka pokonał Richarda Gasqueta i jest potencjalnym rywalem Huberta Hurkacza w 1/16 finału.

Marcin Motyka
David Goffin PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER / Na zdjęciu: David Goffin
David Goffin w bardzo dobrym stylu rozpoczął rywalizację w turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. W niedzielnym spotkaniu I rundy rozstawiony z numerem 12. Belg pokonał 6:4, 6:1 posiadacza dzikiej karty, Salvatore Caruso. Tenisista z Liege miał problemy jedynie w początkowej fazie meczu, kiedy szwankował jego serwis. Gdy poprawił skuteczność podania, przejął kontrolę nad grą i zdobył siedem z ośmiu końcowych gemów.

Goffin w ciągu 82 minut spotkania zaserwował dwa asy, wykorzystał siedem z 14 break pointów, posłał 14 zagrań kończących, popełnił 22 niewymuszone błędy i łącznie zdobył 64 punkty, o 18 więcej od przeciwnika.

Do II rundy awansował także inny rozstawiony, Pablo Carreno. Hiszpan, turniejowa 11", odrobił stratę seta i po ponad dwugodzinnym pojedynku okazał się lepszy od Laslo Djere, zapisując na swoim koncie dwa asy, cztery breaki i 19 uderzeń kończących.

Reilly Opelka zaserwował aż 18 asów, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem, sam wywalczył trzy breaki i wygrał 6:1, 7:5 z Richardem Gasquetem. Następnym rywalem Amerykanina będzie oznaczony numerem 15. Hubert Hurkacz bądź posiadacz dzikiej karty Lorenzo Musetti. Polak i Włoch zmierzą się w poniedziałek.

Inauguracyjnym przeciwnikiem rozstawionego z "ósemką" Diego Schwartzmana został Felix Auger-Aliassime. Kanadyjczyk w niedzielę po dwóch godzinach i 45 minutach pokonał 6:3, 6:7(5), 6:4 Filipa Krajinovicia. - Jestem bardzo zadowolony. To był trudny mecz. Bardzo chciałem wygrać i cieszę się, że znalazłem na to sposób - powiedział Auger-Aliassime, cytowany przez atptour.com.

W niedzielę odbyły się też decydujące mecze kwalifikacji. Awanse do głównej drabinki wywalczyli Kamil Majchrzak, Roberto Carballes, Tommy Paul, Cameron Norrie, Federico Delbonis, Alejandro Davidovich i Hugo Dellien.

Z kolei Aljaz Bedene wszedł do turnieju jako "szczęśliwy przegrany" z eliminacji. Słoweniec zastąpi Caspera Ruuda, który wycofał się z występu w Rzymie z powodu kontuzji nadgarstka.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)