Hiszpanka i Argentynka w ćwierćfinale w Belgradzie. Kristina Mladenović musiała przełknąć gorycz porażki

Hiszpanka i Argentynka jako pierwsze są w ćwierćfinale turnieju WTA 250 w Belgradzie. Przełknąć gorycz porażki musiała Francuzka Kristina Mladenović.

Paula Badosa PAP/EPA / JUAN CARLOS CARDENAS / Na zdjęciu: Paula Badosa
We wtorek w Belgradzie rozegranych zostało 10 meczów, ale wyłonione zostały tylko dwie ćwierćfinalistki. Paula Badosa (WTA 44) pokonała 6:0, 6:4 Mihaelę Buzarnescu (WTA 179). Po jednostronnym pierwszym secie, w drugim Hiszpanka odrobiła straty z 1:3. W ciągu 81 minut mistrzyni juniorskiego Rolanda Garrosa 2015 wykorzystała pięć z sześciu break pointów.

Nadia Podoroska (WTA 42) wygrała 6:2, 6:3 z Oceane Dodin (WTA 114). W trwającym 82 minuty meczu Argentynka zdobyła 33 z 45 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła siedem break pointów i uzyskała trzy przełamania.

Na I rundzie udział w turnieju zakończyła Kristina Mladenović (WTA 59), która przegrała 0:6, 6:7(6) z Anną Kalinską (WTA 111). W drugim secie Francuzka z 3:5 doprowadziła do tie breaka. W nim z 3-5 wyszła na 5-6, ale nie wykorzystała drugiego setbola (pierwszy miała w 12. gemie). W ciągu godziny i 42 minut popełniła dziewięć podwójnych błędów i została przełamana osiem razy.

Rebecca Peterson (WTA 60) w godzinę i 55 minut pokonała 5:7, 6:2, 6:0 Ninę Stojanović (WTA 86). Przy swoim pierwszym podaniu Szwedka zdobyła 31 z 43 punktów. Wykorzystała osiem z 14 break pointów. Ajla Tomljanović (WTA 76) wygrała 6:4, 6:3 z Ivaną Jorović (WTA 251). W pierwszym secie Australijka wróciła z 1:3. W II rundzie zmierzy się z Peterson, a w ćwierćfinale lepszą z tego starcia czeka mecz z Badosą.

Ana Konjuh (WTA 188) zwyciężyła 6:2, 1:6, 7:5 z Alison van Uytvanck (WTA 67). W trzecim secie Chorwatka odrabiała straty z 0:2. W II rundzie zmierzy się z Kazaszką Julią Putincewą. Jedna z nich będzie rywalką Podoroskiej w ćwierćfinale.