Rewanż Jannika Sinnera. Lorenzo Musetti wygrał starcie zdolnej młodzieży w Lyonie

Jannik Sinner stracił sporo sił, ale wygrał pierwszy mecz w zawodach ATP 250 na kortach ziemnych w Lyonie. W ćwierćfinale francuskich zawodów zameldował się zdolny Włoch Lorenzo Musetti.

Rafał Smoliński
 Jannik Sinner Getty Images / Eric Alonso / Na zdjęciu: Jannik Sinner
Opady deszczu dały się we znaki organizatorom, ale większość środowych pojedynków została rozegrana. W najbardziej interesującym meczu I rundy zmierzyli się Jannik Sinner i Asłan Karacew, którzy w tym roku kilka razy pokazali się ze znakomitej strony w tourze.

Starszy Rosjanin zaskoczył młodego Włocha, wygrywając partię otwarcia bez straty gema. 19-latek skorzystał wówczas z przerwy toaletowej i powrócił na kort odmieniony. W drugim i trzecim secie okazał się lepszy o przełamanie i to on zwyciężył ostatecznie po dwóch godzinach i 32 minutach 0:6, 6:3, 6:4.

- Było ciężko. To wspaniały tenisista, szczególnie w tym roku osiągnął wielkie wyniki. Musiałem się sporo napracować, ale cieszę się z wygranej - powiedział po meczu Sinner (cytat za atptour.com), który w tym roku przegrał z Karacewem w ćwierćfinale zawodów ATP 500 na kortach twardych w Dubaju, gdzie Rosjanin wywalczył swoje premierowe mistrzostwo w głównym cyklu.

Na korcie numer 1 wyłoniony został przeciwnik dla Sinnera w II rundzie. Francuz Arthur Rinderknech, który dostał się do głównej drabinki jako "szczęśliwy przegrany" z eliminacji, wygrał po trzysetowym boju ze Szwedem Mikaelem Ymerem 6:3, 6:7(4), 6:2. Reprezentant Trójkolorowych będzie chciał w czwartek powtórzyć ćwierćfinał, jaki osiągnął podczas halowej imprezy ATP 250 w Marsylii.

W środę w Lyonie wyłoniono również pierwszych ćwierćfinalistów. W pojedynku tenisistów młodej generacji Lorenzo Musetti wygrał z Amerykaninem Sebastianem Kordą 6:3, 1:6, 6:4. - Straciłem koncentrację i on łatwo wygrał drugiego seta. W trzeciej partii miałem przewagę przełamania, ale Sebi grał dobrze i powrócił. Walczyłem z całym moim sercem i jestem z siebie dumny - stwierdził 19-letni Włoch.

Przeciwnikiem Musettiego w piątkowym ćwierćfinale będzie Aljaz Bedene. Słoweniec postarał się o niespodziankę, bo pokonał rozstawionego z "czwórką" Belga Davida Goffina 7:6(4), 6:3. Z powodu późnej pory przełożony na czwartek został pojedynek Francuza Richarda Gasqueta z Argentyńczykiem Diego Schwartzmanem. Wyłoni on rywala dla Rosjanina Karena Chaczanowa, który w środę wyeliminował Kamila Majchrzaka.

Open Parc d'Auvergne-Rhones-Alpes-Lyon, Lyon (Francja)