ATP Belgrad: Gael Monfils wciąż bez ćwierćfinału. Nikołoz Basilaszwili nie wykorzystał meczbola

Gael Monfils po tie breaku decydującego seta przegrał z Roberto Carballesem w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Belgradzie. Odpadł też Nikołoz Basilaszwili, który w pojedynku z Andrejem Martinem nie wykorzystał meczbola.

Marcin Motyka
Gael Monfils Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Gael Monfils
Gael Monfils na awans do ćwierćfinału imprezy głównego cyklu czeka od lutego zeszłego roku, gdy dotarł do 1/2 finału zawodów w Dubaju. I będzie musiał jeszcze poczekać. Przed szansą, aby zakończyć tę posuchę, stanął w środę, lecz w spotkaniu 1/8 finału turnieju ATP w Belgradzie przegrał 1:6, 6:3, 6:7(4) z Roberto Carballesem.

Carballes w środę nie zaserwował asa i wykorzystał cztery z 11 piłek na przełamanie. Pokonując aktualnie 15. w rankingu ATP Monfilsa, Hiszpan odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo nad rywalem z czołowej "20" klasyfikacji singlistów.

O półfinał kwalifikant Carballes zmierzy się z Federico Delbonisem. Oznaczony numerem ósmym Argentyńczyk po ponad trzygodzinnym starciu w trzech setach okazał się lepszy od Thiago Monteiro.

Z Belgrade Open 2021 odpadł również Nikołoz Basilaszwili, turniejowa "trójka". W pojedynku z Andrejem Martinem Gruzin w 12. gemie decydującego seta nie wykorzystał piłki meczowej i po dwuipółgodzinnej potyczce przegrał ze Słowakiem 1:6, 6:4, 6:7(4).

Martin, który do głównej drabinki przebijał się przez eliminacje, w 1/4 finału zagra z Dusanem Lajoviciem. Rozstawiony z numerem piątym Serb w środę wygrał 6:3, 6:4 z Jeremym Chardym.