WTA Toronto: Szarapowa przeciwniczką Radwańskiej

Szarapowa, która w maju w Warszawie wróciła na korty po długiej kontuzji, ciągle jeszcze nie uzyskała swojej najlepszej formy, ale sukcesywnie poprawia swoje wyniki. W Toronto wygrała już trzeci mecz bez straty seta.

W spotkaniu ze Zwonariewą obie Rosjanki nie zachwycały serwisem. Jednak to Wera popełniła w sumie osiem podwójnych błędów i sporo niewymuszonych, co ułatwiło Marii wygraną. W ćwierćfinale spotka się z Agnieszką Radwańską, z którą grała wcześniej trzy razy. Polce udało się wygrać jeden z tych meczów - w pamiętnej trzeciej rundzie US Open 2007.

Z kolei z turniejem pożegnała się wracająca po dobrowolnej przerwie Kim Clijsters. Belgijka po raz pierwszy w karierze uległa Jelenie Jankovic. Trzysetowy pojedynek trwał trochę ponad dwie godziny. Serbka zagra o półfinał z Alisą Klejbanową z Rosji.

Do ćwierćfinału dotarła jedna kwalifikantka - Lucie Safarova z Czech pokonała Chinkę Zheng Jie, a rundę wcześniej Anę Ivanovic. Ten wynik może już uznać za swój ogromny sukces, bo w kolejnym spotkaniu ma małe szanse - po drugiej stronie siatki będzie stała Serena Williams, faworytka do tytułu w Toronto.

Rogers Cup, Toronto (Kanada)

WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2 mln dol.

ćwierćfinał gry podwójnej:

Daniela Hantuchova (Słowacja) / Ai Sugiyama (Japonia) - Alisa Klejbanowa (Rosja) / Jekaterina Makarowa (Rosja) 6:4, 6:3

druga runda (1/8 finału) gry podwójnej:

Iveta Benesova (Czechy) / Barbora Zahlavova Strycova (Czechy) - Anabel Medina (Hiszpania, 2) / Virginia Ruano (Hiszpania, 2) 6:3, 6:3

Samantha Stosur (Australia, 3) / Rennae Stubbs (Australia, 3) - Ipek Senoglu (Turcja) / Jarosława Szwedowa (Kazachstan) 6:2, 6:4

Wiera Duszewina (Rosja) / Anastazja Rodionowa (Rosja) - Lucie Hradecka (Czechy) / Galina Woskobojewa (Kazachstan) 6:2, 6:2