Jelena Ostapenko nie pomogła. Fatum Alicji Rosolskiej w Birmingam trwa

Alicja Rosolska po raz siódmy wystąpiła w grze podwójnej turnieju WTA 250 w Birmingham i pozostaje bez wygranego meczu. W przerwaniu fatum nie pomogła jej Łotyszka Jelena Ostapenko.

Alicja Rosolska Getty Images / Douglas Stringer/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Alicja Rosolska
Alicja Rosolska wróciła do rywalizacji po przerwie macierzyńskiej. W tym roku wystąpiła w Rolandzie Garrosie (z Coco Vandeweghe) i Nottingham. Z obu turniejów odpadła w I rundzie. Bez wygranej opuści również Birmingham. Polka i Łotyszka Jelena Ostapenko uległy 2:6, 3:6 Marie Bouzkovej  (to była partnerka Rosolskiej w Nottingham) i Lucie Hradeckiej.

W pierwszym secie Rosolska i Ostapenko jedyne gemy zdobyły, gdy wyrównały na 1:1 i zaliczyły przełamanie na 2:5. W drugiej partii Polka i Łotyszka wykorzystały break pointa na 2:1. Od tego momentu straciły pięć z sześciu kolejnych gemów.

W trwającym 67 minut meczu Rosolska i Ostapenko popełniły dziewięć podwójnych błędów. Zdobyły tylko sześć z 20 punktów przy swoim drugim podaniu. Bouzkova i Hradecka obroniły pięć z siedmiu break pointów i zamieniły na przełamanie pięć z dziewięciu okazji.

Dla Rosolskiej był to siódmy deblowy występ w Birmingham i ma bilans meczów 0-7. Polka i Ostapenko wygrały razem turniej w Petersburgu w 2017 roku.

Nature Valley Classic, Birmingham (Wielka Brytania)
WTA 250, kort trawiasty, pula nagród 235,24 tys. dolarów
poniedziałek, 14 czerwca

I runda gry podwójnej:

Marie Bouzkova (Czechy) / Lucie Hradecka (Czechy) - Jelena Ostapenko (Łotwa) / Alicja Rosolska (Polska) 6:2, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy w 2021 roku Alicja Rosolska wygra turniej WTA?