ATP Londyn: Matteo Berrettini pogromcą gospodarzy. Alex de Minaur zakończył serię Marina Cilicia

Najwyżej rozstawiony Matteo Berrettini w dwóch setach pokonał Daniela Evansa w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP 500 w Londynie. Alex de Minaur zakończył serię zwycięstw Marina Cilicia.

Marcin Motyka
Matteo Berrettini PAP/EPA / CHEMA MOYA / Na zdjęciu: Matteo Berrettini
Matteo Berrettini podczas turnieju ATP w Londynie jest pogromcą reprezentantów gospodarzy. Po tym, jak w czwartek wyeliminował Andy'ego Murraya, w piątkowym ćwierćfinale pokonał najlepszego aktualnie brytyjskiego singlistę, Daniela Evansa. W ciągu 99 minut gry zaserwował 13 asów, ani razu nie dał się przełamać, posłał 35 zagrań kończących i zwyciężył 7:6(5), 6:3.

- Obawiałem się, że będzie ślisko, ale warunki na korcie były naprawdę dobre. Przyjechałem tu, by zdobyć tytuł. Taki jest mój cel. Wykonuję kolejne kroki i teraz myślę o następnym meczu. Jestem zadowolony z tego, jak tu gram - powiedział Włoch, cytowany przez atptour.com.

W 1/2 finału najwyżej rozstawiony Berrettini zmierzy się z Alexem de Minaurem. Oznaczony "czwórką" Australijczyk pokonał 3:6, 6:3, 6:4 Marina Cilicia i zakończył serię siedmiu kolejnych wygranych meczów przez Chorwata.

Cameron Norrie w brytyjskim meczu w dwóch setach wygrał z rozgrywającym pierwszy w karierze ćwierćfinał imprezy głównego cyklu, 19-letnim Jackiem Draperem. - Jack grał naprawdę dobrze i mocno serwował. Ale pod koniec pierwszego seta i na początku drugiego byłem w stanie pokazać dobry tenis - skomentował tenisista z Londynu.

Norrie, który w piątek zapisał na swoim koncie trzy asy, trzy breaki i 18 uderzeń wygrywających, w półfinale zagra z Denisem Shapovalovem bądź z Francesem Tiafoe'em. Z powodu zmierzchu mecz Kanadyjczyka z Amerykaninem został przerwany po pierwszym secie. Tenisiści wrócą na kort w sobotę.

Cinch Championships, Londyn (Wielka Brytania)