Paula Kania-Choduń wkroczyła na trawę. Polka rozpoczęła występ w Bad Homburgu

Paula Kania-Choduń udanie rozpoczęła występ w turnieju WTA 250 w Bad Homburgu. Polska tenisistka rywalizuje w deblu w parze z Rosjanką Natelą Dżalamidze.

Paula Kania PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Paula Kania
W Bad Homburgu Paula Kania-Choduń notuje pierwszy występ na trawie od czerwca 2019 roku (Den Bosch). W poniedziałek awansowała do deblowego ćwierćfinału. Polka i Rosjanka Natela Dżalamidze pokonały 6:3, 6:3 Szwedkę Rebekkę Peterson i Hiszpankę Sarę Sorribes.

W pierwszym secie Kania-Choduń i Dżalamidze zaliczyły dwa przełamania, na 2:1 i 6:3. W drugiej partii Polka i Rosjanka objęły prowadzenie 3:1 i nie oddały przewagi.

W ciągu 65 minut Kania-Choduń i Dżalamidze obroniły dwa break pointy (oba w ostatnim gemie) i wykorzystały trzy z sześciu szans na przełamanie. Zdobyły 29 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Kolejnymi rywalkami Polki i Rosjanki będą rozstawione z numerem czwartym Vivian Heisen i Kveta Peschke. Niemka i Czeszka w I rundzie nie musiały wychodzić na kort, bo wycofały się Amerykanki Amanda Anisimova i Sloane Stephens z powodu kontuzji prawej stopy tej drugiej.

Bad Homburg Open, Bad Homburg (Niemcy)
WTA 250, kort trawiasty, pula nagród 189,71 tys. euro
poniedziałek, 21 czerwca

I runda gry podwójnej:

Natela Dżalamidze (Rosja) / Paula Kania-Choduń (Polska) - Rebecca Peterson (Szwecja) / Sara Sorribes (Hiszpania) 6:3, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Paula Kania i Natela Dżalamidze awansują do półfinału?