Cykl Futures: Gawron walczy o tytuł w Olsztynie

Powtórka z Koszalina. Marcin Gawron spotka się w niedzielę z Białorusinem Uładzimirem Ignatikiem w finale turnieju cyklu Futures w Olsztynie. W czerwcu nad Morzem Bałtyckim triumfował nastolatek ze Wschodu.

Krzysztof Straszak

W sobotę 21-letni Gawron, nowosądeczanin, pokonał Czecha Radima Urbanka, tracąc ledwie jednego gema. Bardziej z kwalifikantem Mateuszem Szmigielem (największy sukces w karierze zawodnika bytomskiego Górnika) męczył się 19-letni Ignatik, który w Koszalinie wygrał z Gawronem 1:6, 6:4, 6:2.

Były mistrz Polski, a dziś czempion kraju do lat 21, w finałach zawodowych turniejów ma zawstydzający bilans 2-6. Przegrał Gawron również dwa ostatnie mecze decydujące o tytułach: oprócz Koszalina również na twardej nawierzchni w meksykańskim Ciudad Obregon w październiku ubiegłego roku.

Miesiąc wcześniej w Monterrey, również w Meksyku, zdobył swój ostatni jak dotąd tytuł. Pierwszy turniej trzeci dziś polski tenisista wygrał w 2007 roku w Gdyni. Teraz ma szansę na trzeci.