Kolejna rywalka Igi Świątek lubi grać na trawie. To dawna finalistka Wimbledonu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Anatolij Medved/BSR Agency / Na zdjęciu: Wiera Zwonariowa
Getty Images / Anatolij Medved/BSR Agency / Na zdjęciu: Wiera Zwonariowa

We wtorek Iga Świątek poznała kolejną rywalkę w wielkoszlemowym Wimbledonie 2021. Będzie nią rosyjska tenisistka, finalistka turnieju sprzed 11 lat.

W poniedziałek Iga Świątek wyeliminowała Tajwankę Su-Wei Hsieh. Polka odniosła pierwsze w zawodowej karierze zwycięstwo w Wimbledonie. Tego dnia tenisistka z Raszyna nie poznała następnej rywalki. W Londynie było dużo deszczu i spotkania rozpoczęły się z opóźnieniem. Część meczów odwołano, a kilka przerwano z powodu ciemności. Jednym z nim było starcie Wiery Zwonariowej (WTA 96) z Marie Bouzkovą (WTA 52).

Rosjanka wygrała pierwszy set, a w drugim przy stanie 2:2 tenisistki opuściły kort. We wtorek Zwonariowa zwyciężyła 7:5, 6:4. W premierowej partii Bouzkova z 3:5 wyrównała na 5:5, ale straciła dwa kolejne gemy. W drugim secie było jedno przełamanie, które Rosjanka uzyskała na 5:4.

W ciągu godziny i 41 minut Zwonariowa zdobyła 18 z 25 punktów przy siatce. Obroniła sześć z dziewięciu break pointów i wykorzystała pięć z ośmiu szans na przełamanie. Rosjanka posłała 31 kończących uderzeń przy 30 niewymuszonych błędach. Bouzkova miała 19 piłek wygranych bezpośrednio i 21 pomyłek.

Zwonariowa jest byłą wiceliderką rankingu singlowego. W 2010 roku osiągnęła finał Wimbledonu i US Open. W tym samym sezonie w Londynie doszła też do finału gry podwójnej. W swoim dorobku ma pięć wielkoszlemowych tytułów, trzy w deblu i dwa w mikście. Jeden z nich zdobyła w Londynie, w 2006 roku wspólnie z Izraelczykiem Andym Ramem.

Rosjanka notuje 46. wielkoszlemowy występ w singlu, w tym 13. w Wimbledonie. Do meczu Świątek z 36-letnią Zwonariową dojdzie w środę. Tenisistki zmierzą się po raz pierwszy.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania) Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 35 mln funtów poniedziałek-wtorek, 28-29 czerwca