Zły początek, a potem dominacja absolutna Andżeliki Kerber. Odpadła finalistka Rolanda Garrosa

Andżelika Kerber źle rozpoczęła mecz z tenisistką z Białorusi, ale w drugim i trzecim secie nie dała rywalce żadnych szans. Z Wimbledonem 2021 pożegnała się finalistka tegorocznego Rolanda Garrosa.

Andżelika Kerber PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
Andżelika Kerber (WTA 28) ma już za sobą dwa trzysetowe mecze w tegorocznym Wimbledonie. W II rundzie wyeliminowała Hiszpankę Sarę Sorribes po maratonie trwającym trzy godziny i 19 minut. W sobotę na korcie spędziła dużo mniej czasu. Pokonała 2:6, 6:0, 6:1 Alaksandrę Sasnowicz (WTA 100) po 75 minutach.

Kerber zgarnęła 32 z 40 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Dwa razy została przełamana, a sama wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. Niemka posłała 22 kończące uderzenia przy zaledwie siedmiu niewymuszonych błędach. Sasnowicz naliczono 26 piłek wygranych bezpośrednio i 25 pomyłek.

Niemka jest niepokonana od ośmiu meczów. Przed Wimbledonem wygrała turniej w Bad Homburgu. W 2018 roku w Londynie zdobyła swój trzeci wielkoszlemowy tytuł. Dwa lata wcześniej triumfowała w Australian Open i US Open. Sasnowicz w Wimbledonie zanotowała najlepszy wynik w zawodach tej rangi. W sezonie 2018 Białorusinka doszła do IV rundy.

Kerber w poniedziałek powalczy o piąty ćwierćfinał w 13. starcie w Wimbledonie. Jej rywalką będzie Amerykanka Cori Gauff. Dla Niemki jest to 54. wielkoszlemowy występ. W każdej z czterech takich imprez co najmniej raz awansowała do ćwierćfinału.

Odpadła Anastazja Pawluczenkowa (WTA 19), finalistka tegorocznego Rolanda Garrosa. Rosjanka przegrała 5:7, 3:6 z Karoliną Muchovą (WTA 22). Moskwianka w obu setach miała przewagę przełamania. W pierwszym wyszła na 4:2, a w drugim prowadziła 2:0 i 40-15. W ciągu godziny i 40 minut zanotowano jej 21 kończących uderzeń i 34 niewymuszone błędy. Czeszka miała 20 piłek wygranych bezpośrednio i 16 pomyłek.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)