Andżelika Kerber pożegnała nastolatkę z USA. Przykry koniec Wimbledonu dla brytyjskiej rewelacji

Andżelika Kerber odprawiła amerykańską nastolatkę i po raz piąty awansowała do ćwierćfinału Wimbledonu. Brytyjska rewelacja nie dokończyła poniedziałkowego meczu z powodu zdrowotnych problemów.

Andżelika Kerber PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Andżelika Kerber
Andżelika Kerber (WTA 28) po raz 13. bierze udział w Wimbledonie. W 2018 roku zdobyła w Londynie swój trzeci wielkoszlemowy tytuł, po Australian Open i US Open 2016. W poniedziałek po raz piąty zameldowała się w ćwierćfinale imprezy. Niemka pokonała 6:4, 6:4 Cori Gauff (WTA 23).

W ciągu 76 minut Kerber wykorzystała cztery z pięciu break pointów. Posłała 22 kończące uderzenia przy 20 niewymuszonych błędach. Gauff naliczono 25 piłek wygranych bezpośrednio i 27 pomyłek. Niemka po raz pierwszy trafiła na Amerykankę.

17-letnia Gauff zanotowała dziewiąty start w wielkoszlemowej imprezie. Po raz drugi doszła do IV rundy Wimbledonu (2019). W tegorocznym Rolandzie Garrosie osiągnęła pierwszy ćwierćfinał w zawodach tej rangi. Dla Kerber jest to 54. wielkoszlemowy występ i po raz 11. awansowała do ćwierćfinału. Niemka jest niepokonana od dziewięciu meczów. Tuż przed Wimbledonem zdobyła tytuł w Bad Homburgu.

O ósmy półfinał takiego turnieju, w tym czwarty w Wimbledonie, Kerber zmierzy się z Karoliną Muchovą (WTA 22), która zwyciężyła 7:6(6), 6:4 Paulę Badosę (WTA 33), ćwierćfinalistkę Rolanda Garrosa 2021. W pierwszym secie Czeszka wróciła ze 2:5, a później w tie breaku odrobiła straty z 2-5. Przy 5-6 obroniła piłkę setową. W drugiej partii Hiszpanka z 2:4 wyrównała na 4:4, ale przegrała dwa kolejne gemy.

W trwającym 93 minuty meczu Muchova dwa razy oddała podanie, a sama wykorzystała trzy z siedmiu okazji na przełamanie. Pokusiła się o 21 kończących uderzeń przy 24 niewymuszonych błędach. Badosie naliczono 16 piłek wygranych bezpośrednio i 30 pomyłek. Czeszka awansowała do trzeciego wielkoszlemowego ćwierćfinału, po Wimbledonie 2019 i Rolandzie Garrosie 2021.

18-letnia Emma Raducanu (WTA 338) w wielkoszlemowym debiucie doszła do IV rundy Wimbledonu jako najmłodsza Brytyjka w Erze Otwartej. W poniedziałkowy wieczór reprezentantka gospodarzy nie dokończyła meczu z Ajlą Tomljanović (WTA 75). Australijka osiągnęła pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał.

We wtorek Tomljanović zmierzy się z Ashleigh Barty. Dwie reprezentantki Australii trafiły na siebie w wielkoszlemowym ćwierćfinale po raz pierwszy od Wimbledonu 1980. Wtedy Evonne Goolagong pokonała 6:3, 6:2 Wendy Turnbull i później zdobyła tytuł.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 35 mln funtów
poniedziałek, 5 lipca

IV runda gry pojedynczej kobiet:

Karolina Muchova (Czechy, 19) - Paula Badosa (Hiszpania, 30) 7:6(6), 6:4
Andżelika Kerber (Niemcy, 25) - Cori Gauff (USA, 20) 6:4, 6:4
Ajla Tomljanović (Australia) - Emma Raducanu (Wielka Brytania, WC) 6:4, 3:0 i krecz