Hubert Hurkacz dumny po ograniu Rogera Federera. "To wielkie wydarzenie"

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz zameldował się w półfinale Wimbledonu. Polak pokonał wielką gwiazdę Rogera Federera w trzech setach. Nasz rodak po zwycięstwie nie ukrywał dumy, że udało mu się ograć legendę.

[tag=2717]

Roger Federer[/tag] był rywalem Huberta Hurkacza w ćwierćfinale Wimbledonu. Już przed spotkaniem pojawiały się głosy, że legenda tenisa ostatnio nie jest w najlepszej formie i Polak może go ograć. Okazało się, że było w tym wiele racji.

24-latek potrzebował trzech setów. Dwa pierwsze były jeszcze zacięte, ale ten decydujący Hurkacz wygrał 6:0. To wielki moment w karierze naszego rodaka.

Po spotkaniu Hubert był z siebie dumny. Nie ukrywał, że to ogromny sukces w jego karierze.

- To wielka rzecz dla mnie wygrać tutaj i to jeszcze z Rogerem. To spełnienie marzeń dla mnie (owacja od publiczności - przyp. red.). Dziękuję wszystkim za wsparcie, za to, że przybyliście tutaj - mówił.

- Jestem bardzo dumny, że awansowałem do półfinału. To wielkie wydarzenie dla mnie. Nie spodziewałem się, że kiedykolwiek wygram z Rogerem. Nie mogę doczekać się już półfinału. Jestem gotowy na kolejne pojedynki w tym turnieju - dodał.

Hubert Hurkacz półfinał Wimbledonu rozegra w najbliższy piątek. Jego rywalem będzie Matteo Berrettini lub Felix Auger-Aliassime.

Medytacja, książki Roberta Ludluma i… poker, czyli Hubert Hurkacz poza kortem >> Sędzia nakazał tenisiście ściągnąć czapkę. Nie uwierzysz, co było tego powodem >>

Czy Hubert Hurkacz awansuje do finału Wimbledonu?