Męczarnie półfinalistki Rolanda Garrosa w Lozannie. Odrodzenie rosyjskiej tenisistki

Słoweńska półfinalistka tegorocznego Rolanda Garrosa męczyła się w pierwszym meczu w turnieju WTA 250 w Lozannie. Odrodzenie przeżyła tenisistka z Rosji.

Tamara Zidansek PAP/EPA / CYRIL ZINGARO / Na zdjęciu: Tamara Zidansek
W poniedziałek tenisistki przystąpiły do rywalizacji w turnieju w Lozannie. Najwyżej rozstawiona jest Tamara Zidansek (WTA 50), która męczyła się w I rundzie. Pokonała 2:6, 6:3, 6:2 Marinę Mielnikową (WTA 182). Słowenka była rewelacją tegorocznego Rolanda Garrosa, w którym doszła do swojego pierwszego wielkoszlemowego półfinału.

W trwającym godzinę i 56 minut meczu Zidansek obroniła 11 z 15 break pointów, a sama spożytkowała pięć z 12 szans na przełamanie. Zdobyła 15 z 20 punktów przy drugim podaniu rywalki Mielnikowej. Następną przeciwniczką Słowenki będzie Rosjanka Warwara Graczewa lub Luksemburka Mandy Minella.

Natalia Wichliancewa (WTA 175) zwyciężyła 4:6, 6:4, 6:0 Katarinę Zawacką (WTA 144). Rosjanka powstała z kolan po fatalnym pierwszym secie, w którym popełniła dziewięć podwójnych błędów (w całym meczu miała ich 11). W trzeciej partii oddała rywalce tylko 10 punktów.

Niespodzianek nie sprawiły szwajcarskie tenisistki. Susan Bandecchi (WTA 219) urwała dwa gemy Francuzce Clarze Burel (WTA 125). Większy opór swojej rywalce stawiła Simona Waltert (WTA 235). W drugim secie z 1:3 wyszła na 4:3, ale ostatecznie przegrała 4:6, 4:6 z Zariną Dijas (WTA 102).

Ladies Open Lausanne, Lozanna (Szwajcaria)