Barbora Krejcikova bezwzględna dla deblowej partnerki. Dwie Czeszki w półfinale w Pradze

Barbora Krejcikova była w piątek bezwzględna dla swojej deblowej partnerki. Do półfinału turnieju WTA 250 w Pradze awansowała jeszcze jedna czeska tenisistka.

Barbora Krejcikova Getty Images / AELTC/Edward Whitaker / Na zdjęciu: Barbora Krejcikova
W piątek rozegrane zostały ćwierćfinały imprezy w Pradze. Barbora Krejcikova (WTA 13) w 66 minut rozbiła 6:3, 6:0 Katerinę Siniakovą (WTA 63). Obie tenisistki razem zdobyły trzy wielkoszlemowe tytuły, w tym w tegorocznym Rolandzie Garrosie. Krejcikova na początku czerwca w Paryżu odniosła podwójny triumf, bo była też najlepsza w singlu.

Siniakova popełniła dziewięć podwójnych błędów i zdobyła tylko osiem z 31 punktów przy swoim drugim podaniu. Krejcikova wykorzystała pięć z siedmiu break pointów. Tenisistki te nigdy wcześniej nie spotkały się ze sobą w singlu.

Kolejną rywalką Krejcikovej będzie Xinyu Wang (WTA 147), która wygrała 6:3, 6:3 z Grace Min (WTA 181). W trwającym 91 minut meczu Chinka zdobyła 26 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła siedem z ośmiu break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z sześciu szans.

Tereza Martincova (WTA 78) wróciła z 0:2 w drugim secie i pokonała 6:2, 6:2 Viktorię Kuzmovą (WTA 156). W ciągu 68 minut Czeszka zgarnęła 20 z 26 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Dwa razy została przełamana, a sama spożytkowała sześć z 14 break pointów.

Greet Minnen (WTA 122) w 66 minut rozbiła 6:2, 6:1 Storm Sanders (WTA 141). Belgijka wywalczyła 21 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Zniwelowała dwa z trzech break pointów i zamieniła na przełamanie sześć z siedmiu szans.