Tamara Zidansek przetestowana przez włoską kwalifikantkę. Francuzki zmierzą się o finał

Tamara Zidansek została przetestowana przez włoską kwalifikantkę w turnieju WTA 250 w Lozannie. W walce o finał dojdzie do starcia dwóch Francuzek.

Tamara Zidansek PAP/EPA / MIGUEL SIERRA / Na zdjęciu: Tamara Zidansek
W piątek w Lozannie udało się nadrobić opóźnienia spowodowane deszczem. Dokończona została II runda i rozegrane zostały ćwierćfinały. W grze o tytuł pozostaje najwyżej rozstawiona Tamara Zidansek (WTA 50), która miała ciężką przeprawę. Słowenka zwyciężyła 6:4, 4:6, 6:3 kwalifikantkę Lucię Bronzetti (WTA 241).

W trwającym dwie godziny i 19 minut meczu Zidansek pięć razy oddała podanie, a sama wykorzystała wszystkie sześć break pointów. Słowenka zdobyła o cztery punkty więcej od Bronzetti (93-89). Włoszka w I i II rundzie oddała łącznie cztery gemy Szwajcarce Tess Sugnaux i Rosjance Annie Blinkowej.

W półfinale Zidansek czeka starcie z Maryną Zaniewską (WTA 193), która pokonała 7:5, 6:4 Natalię Wichliancewą (WTA 175). Belgijka wróciła ze stanu 0:3 w pierwszym secie. Tego samego dnia dokończyła mecz II rundy ze Stefanie Vögele (WTA 130). Zaniewska przegrywała 1:4, aby ostatecznie zwyciężyć Szwajcarkę 7:5, 6:3.

Caroline Garcia (WTA 76) wygrała 7:5, 6:2 z Zariną Dijas (WTA 102). W pierwszym secie Francuzka odrodziła się z 2:5 i obroniła dwie piłki setowe w 10. gemie. W trwającym godzinę i 41 minut meczu zniwelowała siedem z ośmiu break pointów i zaliczyła cztery przełamania.

Tytułu nie obroni Fiona Ferro (WTA 52), która przegrała 5:7, 2:6 z Clarą Burel (WTA 125). W pierwszym secie niżej notowana Francuzka wróciła z 3:5 i odparła piłkę setową w 10. gemie. W ciągu 86 minut wykorzystała pięć z 15 break pointów. O finał zmierzy się z Garcią.

Ladies Open Lausanne, Lozanna (Szwajcaria)