ATP Hamburg: Filip Krajinović wygrał serbski półfinał. Pablo Carreno przed "meczem roku"

Filip Krajinović w dwóch setach pokonał rodaka Laslo Djere w półfinale turnieju ATP 500 w Hamburgu. O tytuł w niedzielę Serb zmierzy się z Pablo Carreno, dla którego będzie to "najważniejszy mecz roku".

Marcin Motyka
Pablo Carreno PAP/EPA / JUSTIN LANE / Na zdjęciu: Pablo Carreno
Filip Krajinović poszedł za ciosem po wyeliminowaniu najwyżej rozstawionego Stefanosa Tsitsipasa i w sobotę odniósł kolejne zwycięstwo. W półfinale turnieju ATP 500 w Hamburgu oznaczony numerem szóstym Serb zaserwował trzy asy, uzyskał cztery przełamania, posłał 16 zagrań kończących i w 94 minuty pokonał 6:4, 6:2 rodaka, Laslo Djere.

Tym samym 29-letni Krajinović awansował czwartego w karierze finału w głównym cyklu i stanie przed szansą na zdobycie pierwszego tytułu. - Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się wygrać. Teraz nadszedł czas na zdobycie pierwszego trofeum - powiedział w wywiadzie na korcie.

Drugi sobotni półfinał także rozstrzygnął się w dwóch partiach. Pablo Carreno ani razu nie stracił podania, sam wykorzystał dwa z siedmiu break pointów, posłał 23 uderzenia wygrywające i wygrał 7:6(2), 6:3 z Federico Delbonisem. - Jestem szczęśliwy, bo Federico jest trudnym rywalem na mączce. Poziom mojej gry był wysoki - skomentował 29-latek z Barcelony.

Dla Carreno to dziewiąty w karierze finał w cyklu ATP Tour. Jeśli wygra, zdobędzie szósty tytuł, w tym drugi w 2021 roku (w kwietniu zwyciężył w Marbelli). - Lubię grać w Hamburgu. Finał będzie dla mnie najważniejszym meczem w tym roku - wyjawił oznaczony "dwójką" Hiszpan.

Niedzielny finał (początek o godz. 13:30) będzie drugim meczem Krajinovicia z Carreno w głównym cyklu. Poprzednio zmierzyli się w październiku 2019 na korcie twardym w hali w Sztokholmie i wówczas Serb wygrał 4:6, 6:3, 6:3.