Danielle Collins nie uniknęła kłopotów w Palermo. Włoszka postraszyła Australijkę

Najwyżej rozstawiona Danielle Collins nie uniknęła kłopotów we wtorkowym meczu turnieju WTA 250 w Palermo. Włoska tenisistka solidnie postraszyła Australijkę.

Danielle Collins PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Danielle Collins
Danielle Collins (WTA 44) do Palermo udała się z Budapesztu, gdzie w zeszłym tygodniu osiągnęła półfinał. We wtorek obroniła trzy piłki setowe przy 4:5 i zwyciężyła 7:5, 6:3 Katharinę Gerlach (WTA 225). W ciągu 90 minut Amerykanka zgarnęła 23 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu i spożytkowała pięć z 10 break pointów. W II rundzie zmierzy się z Australijką Maddison Inglis.

Astra Sharma (WTA 121) wygrała 6:4, 1:6, 6:3 z Lucrezią Stefanini (WTA 252) po dwóch godzinach i czterech minutach. Obie tenisistki zaliczyły po pięć przełamań. Australijka zdobyła o siedem punktów więcej od Włoszki (85-78). O ćwierćfinał zagra z Rosjanką Natalią Wichliancewą.

Shuai Zhang (WTA 57) pokonała 7:5, 6:4 Cristinę Bucsę (WTA 160). W pierwszym secie Chinka wróciła ze stanu 2:5. W trwającym 84 minuty meczu Hiszpanka popełniła 10 podwójnych błędów. Zhang wykorzystała sześć z 12 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Francesca di Lorenzo (WTA 161), która dwa razy odrabiała straty. W pierwszym secie podniosła się z 2:5 (obroniła piłkę setową), a w drugim z 0:3. Amerykanka wygrała 7:5, 6:3 z Waleria Sawinych (WTA 182).

Wiktoria Tomowa (WTA 117) przegrała 4:6, 1:6 z Lucią Bronzetti (WTA 190). W trwającym godzinę i 43 minuty spotkaniu Włoszka wykorzystała wszystkie pięć break pointów. Kamilla Rachimowa (WTA 132) uległa 6:3, 2:6, 2:6 Oldze Danilović (WTA 149) po dwóch godzinach i sześciu minutach. Rosjanka popełniła osiem podwójnych błędów i została przełamana osiem razy.

Katarina Zawacka (WTA 144) pokonała 6:2, 6:3 Lizette Cabrerę (WTA 146). W ciągu 79 minut Ukrainka wywalczyła 16 z 22 punktów przy drugim podaniu rywalki i wykorzystała sześć z 12 break pointów. Elena-Gabriela Ruse (WTA 137) wygrała 6:3, 6:1 z Mandy Minellą (WTA 227). Rumunka spożytkowała sześć z 16 szans na przełamanie.