Magdalena Fręch z życiowym sukcesem. Takiego tytułu jeszcze nie miała!

Magdalena Fręch ma za sobą znakomity tydzień na kortach twardych w amerykańskim Concord. Polska tenisistka wygrała pięć pojedynków i została mistrzynią zawodów rangi WTA Challenger (WTA 125).

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Droga do finału nie była łatwa. W ćwierćfinale Magdalena Fręch (WTA 153) obroniła dwie piłki meczowe, ale ostatecznie pokonała Katrinę Scott (więcej tutaj). W kolejnej rundzie wyeliminowała byłą wiceliderkę rankingu WTA, Wierę Zwonariową. O tytuł zmierzyła się z Renatą Zarazuą (WTA 137) i zwyciężyła 6:3, 7:6(4).

W maju bieżącego roku łodzianka była lepsza od Meksykanki w ćwierćfinale turnieju ITF na mączce w Charleston. W niedzielę odniosła drugie w tym sezonie zwycięstwo nad tą przeciwniczką. To bardzo ważna wygrana, bo dzięki niej Fręch cieszyła się z premierowego tytułu rangi WTA 125.

Zwycięstwo w niedzielnym spotkaniu nie przyszło łatwo. Zarazua w każdym secie miała swoje szanse i zaczynała od prowadzenia z przewagą przełamania. W partii otwarcia Fręch wyrównała jednak na po 2. Potem ruszyła do ataku w ósmym gemie i zwieńczyła pierwszą część pojedynku wynikiem 6:3.

Drugi set był jeszcze trudniejszy. Polka przegrywała już 0:3, a w czwartym gemie Meksykanka zmarnowała dwa break pointy, aby powiększyć przewagę. Ostatecznie naszej reprezentantce udało się wyrównać na po 4. Więcej przełamań nie było, dlatego decydujący okazał się tie break. W nim 23-latka z Łodzi zachowała spokój i wykorzystała pierwszego meczbola.

Fręch została triumfatorką zawodów WTA Challenger w Concord, co jest jej największym sukcesem w dotychczasowej karierze. Za zwycięstwo otrzyma czek na 15 tys. dolarów oraz 160 punktów do rankingu WTA. Dzięki temu awansuje na 130. miejsce.