Hubert Hurkacz i Magda Linette zeszli z kortu. Deszcz przerwał mecze Polaków

Hubert Hurkacz i Magda Linette rozpoczęli we wtorek rywalizację w zawodach Western & Southern Open 2021 w Cincinnati. Z powodu kiepskiej pogody Polacy musieli opuścić korty.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Getty Images / Vaughn Ridley / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
W I rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati Hubert Hurkacz mierzy się z Alejandro Davidovichem Fokiną, z którym przegrał już dwukrotnie w tourze. Tym razem faworytem jest rozstawiony z dziewiątym numerem wrocławianin. Przy stanie 6:1, 5:5 gra została przerwana z powodu opadów deszczu (LIVE do relacji na żywo tutaj).

Natomiast w I rundzie turnieju pań grają ze sobą Magda Linette i Simona Halep. Dla Polki to okazja do rewanżu za porażkę w Roland Garros 2019. Pierwszego seta wygrała faworyzowana Rumunka, ale w drugim lepiej zaczęła sobie radzić poznanianka. Z powodu opadów deszczu panie zeszły z kortu przy stanie 6:4, 2:4 dla tenisistki z Konstancy (LIVE do relacji na żywo tutaj).

Nie wiadomo, ile potrwa przerwa. Organizatorzy spodziewali się we wtorek deszczowej i burzowej pogody, ale wieczorem ma się wypogodzić. Tenisistki i tenisiści powinni więc wznowić rywalizację.

Przypomnijmy, że w Cincinnati startuje również Iga Świątek. Nasza tenisistka ma we wtorek poznać pierwszą przeciwniczkę w głównej drabince oraz zagrać w deblu wspólnie z Amerykanką Bethanie Mattek-Sands.