Pewne otwarcie obrończyni tytułu w Cincinnati. Awans Belindy Bencić

Do rywalizacji w Cincinnati (WTA 1000) przystąpiła dwukrotna mistrzyni imprezy i pewnie awansowała do kolejnej rundy. Swój mecz wygrała też Szwajcarka Belinda Bencić.

Wiktoria Azarenka Getty Images / Dylan Buell / Na zdjęciu: Wiktoria Azarenka
Mimo problemów z pogodą w Cincinnati udało się dokończyć I rundę. Dobrze turniej rozpoczęła jego mistrzyni z 2013 i 2020 roku. Wiktoria Azarenka pokonała 6:2, 6:3 Ludmiłę Samsonową. W ciągu 69 minut Rosjanka popełniła pięć podwójnych błędów i zdobyła tylko dziewięć z 25 punktów przy swoim drugim podaniu. Białorusinka zaserwowała trzy asy i wykorzystała pięć z siedmiu szans na przełamanie. Kolejną jej rywalką będzie Amerykanka Alison Riske.

Belinda Bencić wygrała 6:3, 7:5 z Marketą Vondrousovą. W ciągu 87 minut Czeszka przy swoim pierwszym podaniu zgarnęła 25 z 31 punktów, ale przy drugim tylko dziewięć z 25. Zaserwowała osiem asów i zrobiła sześć podwójnych błędów. Szwajcarka zniwelowała dwa z trzech break pointów i zamieniła na przełamanie wszystkie trzy okazje. W II rundzie czeka ją starcie z Amerykanką Shelby Rogers.

Camila Giorgi w niedzielę w Montrealu zdobyła największy tytuł w karierze. W Cincinnati Włoszka odpadła w I rundzie po porażce 2:6, 2:6 z Jessicą Pegulą. W ciągu 72 minut Amerykanka wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. Weronika Kudermetowa w 69 minut pokonała 6:3, 6:2 Jasmine Paolini. Rosjanka posłała dziewięć asów i zdobyła 25 z 35 punktów przy własnym pierwszym podaniu.

Karolina Muchova zaserwowała 11 asów i zwyciężyła 3:6, 7:6(5), 6:2 Johannę Kontę po dwóch godzinach i 27 minutach. Obie tenisistki miały po sześć break pointów. Czeszka uzyskała dwa przełamania, a swoje podanie oddała tylko raz. Caroline Garcia wygrała 7:6(7), 4:6, 6:4 ze Sloane Stephens. Francuzka obroniła cztery piłki setowe w tie breaku pierwszego seta. W drugiej partii od 4:2 straciła cztery gemy z rzędu. W decydującej odsłonie było jedno przełamanie, które Garcia uzyskała na 5:4.

Dajana Jastremska pokonała 7:6(3), 7:6(1) Catherine McNally. Ukrainka w obu setach odrabiała straty. W pierwszym wróciła z 2:4, a w drugim podniosła się ze stanu 2:5. Jelena Rybakina wygrała 6:3, 6:3 z Samanthą Stosur. W ciągu 70 minut Kazaszka zaserwowała osiem asów i zdobyła 37 z 46 punktów przy swoim podaniu. Cori Gauff rozbiła 6:1, 6:2 Su-Wei Hsieh i w II rundzie zmierzy się z Naomi Osaką.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)

Cori Gauff (USA) - Su-Wei Hsieh (Tajwan, Q) 6:1, 6:2
Dajana Jastremska (Ukraina) - Catherine McNally (USA, WC) 7:6(3), 7:6(1)
Jelena Rybakina (Kazachstan) - Samantha Stosur (Australia, WC) 6:3, 6:3
Karolina Muchova (Czechy) - Johanna Konta (Wielka Brytania) 3:6, 7:6(5), 6:2
Caroline Garcia (Francja, Q) - Sloane Stephens (USA, WC) 7:6(7), 4:6, 6:4
Bernarda Pera (USA, WC) - Rebecca Peterson (Szwecja, LL) 6:4, 6:1

wolne losy: Ashleigh Barty (Australia, 1); Naomi Osaka (Japonia, 2); Aryna Sabalenka (Białoruś, 3); Elina Switolina (Ukraina, 4); Karolina Pliskova (Czechy, 5); Iga Świątek (Polska, 6); Bianca Andreescu (Kanada, 7); Garbine Muguruza (Hiszpania, 8)

Iga Świątek i Hubert Hurkacz zagrają w środę dwukrotnie. O której godzinie mecze Polaków? (transmisja)
Trzy sety jak w Paryżu, ale bez szczęśliwego zakończenia. Magda Linette nie wykorzystała szansy

Czy Wiktoria Azarenka awansuje do III rundy turnieju w Cincinnati?