"Odprawił kolejną legendę tenisa". Twitter zachwycony wygraną Huberta Hurkacza

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Getty Images / / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

Wielkie zwycięstwo Huberta Hurkacza! Polak w bardzo dobrym stylu pokonał Andy'ego Murraya, jedną z legend światowych kortów. W sieci sporo komplementów pod adresem naszego tenisisty. "Pokazał dojrzałość" - czytamy.

Hubert Hurkacz gra dalej w turnieju ATP Masters 1000 na kortach twardych w Cincinnati. W środę Polak pokonał jednego z najlepszych tenisistów XXI wieku, Brytyjczyka Andy'ego Murraya.

Szkot to trzykrotny mistrz wielkoszlemowy i były lider rankingu ATP, ale po przejściach. Nasz tenisista wygrał w dwóch setach: 6:3, 7:6.

W sieci dużo pozytywów na temat gry Hurkacza. Eksperci zwracają uwagę na fakt, że Polak w jednym roku odprawił dwie wielkie legendy tenisa: Federera i Murray.

"Hubert Hurkacz nie bierze jeńców i odprawił właśnie bez straty seta kolejną legendę tenisa" - napisał na Twitterze Dawid Żbik.

Polak miał w środę 17 asów, 35 wygrywających uderzeń i 18 niewymuszonych błędów. Murray, któremu brakuje regularności, bo dotychczas grał sporadycznie, skończył 21 piłek i miał 19 pomyłek. Na to zwrócił uwagę Rafał Smoliński z WP SportoweFakty.

"Hubert Hurkacz dziś 35 WIN i 18 UE. Andy Murray 21 WIN i 19 UE. Legend Killer z Polski ma na koncie zwycięstwo z kolejną legendą tenisa" - skomentował.

"Solidny i jakościowy mecz Huberta" - zaznaczył Dawid Olejniczak, komentator w stacji Polsat Sport.

"Nie przypuszczałem, że doczekam czasów, gdy Polak w ciągu miesiąca wygra z Federerem i Murrayem. Świetny mecz pod kontrolą" - napisał jeden z fanów na Twitterze.

Polak o ćwierćfinał powalczy w czwartek, a jego rywalem będzie Pablo Carreno. Hiszpan to brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Tokio, gdzie w meczu o trzecie miejsce pokonał Novaka Djokovicia.