ATP Cincinnati: noc służy Stefanosowi Tsitsipasowi. Alexander Zverev pędzi jak w Tokio

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / WARREN TODA / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
PAP/EPA / WARREN TODA / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas

Stefanos Tsitsipas świetnie czuje się, grając w sesjach nocnych w turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati. W piątek Grek pokonał Felixa Augera-Aliassime'a i w półfinale zmierzy się z Alexandrem Zverevem, który w tym tygodniu nie stracił jeszcze seta.

Nocne występy w turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati służą Stefanosowi Tsitsipasowi. W piątek Grek rozegrał trzeci mecz w tegorocznej edycji Western & Southern Open, po raz trzeci na korcie pojawił się w sesji wieczornej i odniósł trzecie zwycięstwo. W spotkaniu 1/4 finału pokonał 6:2, 5:7, 6:1 Felixa Augera-Aliassime'a.

Tsitsipas w piątek spędził na korcie dwie godziny i 11 minut, lecz mógł zakończyć pojedynek szybciej. Pierwszego seta wygrał gładko, dwukrotnie przełamując rywala, a w drugim przy stanie 5:4 miał dwa meczbole. Obu jednak nie wykorzystał, co wybiło go z rytmu i w efekcie przegrał tę odsłonę. Jednak w trzeciej partii wrócił na właściwe tory, znów dwa razy odebrał podanie Augerowi-Aliassime'owi i cieszył się z awansu do półfinału.

- Tenis to gra psychologiczna i takie rzeczy się zdarzają. To nie było idealne rozwiązanie, bo w drugim secie stworzyłem sobie mnóstwo okazji i miałem szanse, aby zakończyć mecz, ale trzecią partię rozpocząłem zdeterminowany i nie odpuściłem. Byłem zawzięty i zadziorny wtedy, kiedy musiałem być - mówił Grek, cytowany przez atptour.com.

W półfinale rozstawiony z numerem drugim Tsitsipas zmierzy się z oznaczonym "trójką" Alexandrem Zverevem. Będzie to dziewiąty mecz pomiędzy tymi tenisistami w głównym cyklu. Bilans wynosi 6-2 dla Greka, w tym 4-2 na kortach twardych.

Zverev w Cincinnati pędzi niczym przez turniej olimpijski w Tokio, gdzie w drodze po tytuł stracił tylko jednego seta. W Western & Southern Open 2021 nie oddał dotychczas rywalom żadnej partii. W ćwierćfinale pokonał 6:1, 6:3 Caspera Ruuda, który w ostatnich tygodniach był w znakomitej formie i po Wimbledonie wygrał 16 z 17 rozegranych meczów.

- Dochodząc do półfinału turnieju Masters 1000, musisz grać swój najlepszy tenis. I czuję, że w tym tygodniu prezentuje się z najlepszej strony. Mogę rywalizować i pokonać każdego - zapewnił Niemiec, który w ciągu 59 minut spotkania z Ruudem zapisał na swoim koncie sześć asów, pięć przełamań i 18 zagrań kończących.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA) ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 3,028 mln dolarów piątek, 20 sierpnia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 2) - Felix Auger-Aliassime (Kanada, 12) 6:2, 5:7, 6:1 Alexander Zverev (Niemcy, 3) - Casper Ruud (Norwegia, 8) 6:1, 6:3