"Poszła na wojnę", "W Polsce rozległ się wielki huk". Metamorfoza Igi Świątek zachwyciła wszystkich

W tym meczu Iga Świątek zaprezentowała wszystko. Były łzy, błędy, nerwowe chwile, ale także genialne zagrania i wielki powrót Polki, zwieńczony rozbiciem Fiony Ferro w III secie. "Kibicom spadły kamienie z serca" - komentują eksperci na Twitterze.

Michał Fabian
Iga Świątek PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Iga Świątek
W pewnym momencie wydawało się, że Iga Świątek zakończy grę w US Open w II rundzie. Przegrała pierwszą partię z Fioną Ferro 3:6, a w drugiej było już 0:2. W oczach Polki pojawiły się łzy...

Mistrza poznaje się jednak po tym, że w trudnym momencie potrafi się podnieść i odpowiedzieć. I to właśnie zrobiła zawodniczka z Raszyna. Drugiego seta wygrała w tie-breaku, a później kompletnie zdominowała rywalkę, rozbijając ją w ostatniej partii 6:0.

"Poszła na wojnę ze sobą. I wygrała", a później koncertowo zareagowała na tę "wygraną wojnę" - tak skomentował sukces Polki Łukasz Jachimiak ze sport.pl.

"Niewiele jest tenisistek, które po takiej mentalnej zapaści na korcie podnoszą się i wracają do gry" - wtórował mu Rafał Smoliński z WP SportoweFakty.

Adam Romer, redaktor naczelny magazynu "Tenisklub", napisał o "wielkim huku, który rozległ się w całej tenisowej Polsce". "Kibicom spadły kamienie z serca (...) Wielkie uznanie za wyjście z tak trudnej sytuacji" - skwitował Romer.

"Kiedy Iga Świątek się uspokoiła, opanowała nerwy to wyszły po prostu większe tenisowe umiejętności" - podkreślił Maciej Łuczak z TVP Sport.

Tomasz Lis ujął to dosadniej. "W drugiej części meczu zagrała swoje i pozamiatała".

A Jerzy Chromik z TVP Sport rozszyfrował skrót PZU - oficjalnego partnera Igi Świątek.

W III rundzie US Open Polka zmierzy się z Anett Kontaveit z Estonii.