US Open: Alexander Zverev zdeklasował rywala. Autorzy wtorkowych niespodzianek zatrzymani

Alexander Zverev oddał zaledwie cztery gemy Albertowi Ramosowi w II rundzie wielkoszlemowego US Open 2021. W czwartek odpadli Vasek Pospisil i Maxime Cressy, którzy sprawili niespodzianki we wtorkowych meczach I rundy

Marcin Motyka
Alexander Zverev PAP/EPA / ANDY RAIN / Na zdjęciu: Alexander Zverev
W męskim tenisie na tym poziomie do takich sytuacji dochodzi bardzo rzadko. Tymczasem mecz II rundy US Open 2021 pomiędzy Alexandrem Zverevem a Albertem Ramosem zakończył się zaskakująco wysokim wynikiem. Rozstawiony z numerem czwartym Niemiec zdeklasował leworęcznego Hiszpana, wygrywając w 74 minuty 6:1, 6:0, 6:3.

Zverev dominował od pierwszej do ostatniej piłki i przez cały mecz korzystał ze swoich atutów. Znakomicie serwował (posłał 11 asów, przy własnym podaniu wygrał 44 z 53 rozegranych punktów i ani razu nie musiał bronić break pointa), wykorzystał siedem z 15 piłek na przełamanie, zagrał 27 uderzeń kończących, popełnił 20 niewymuszonych błędów i łącznie zdobył 77 punktów, o 37 więcej od rywala.

Dla Niemca, który przed US Open wywalczył złoty medal olimpijski i wygrał turniej ATP Masters 1000 w Cincinnati, to 13. zwycięski mecz z rzędu. O kolejny triumf zagra w sobotę z Jackiem Sockiem bądź z Aleksandrem Bublikiem.

Kwalifikant Maxime Cressy w I rundzie sprawił sensację i po obronie czterech meczboli ograł oznaczonego numerem dziewiątym Pablo Carreno. Kolejnego kroku jednak nie wykonał. W czwartek Amerykanin przegrał bowiem 6:7(3), 3:6, 5:7 z Nikołozem Basilaszwilim.

Basillaszwili w III rundzie zmierzy się z następnym reprezentantem gospodarzy, Reillym Opelką. Amerykanin, turniejowa "22", zaserwował aż 31 asów, ani razu nie został przełamany i bez straty seta wygrał z utalentowanym Lorenzo Musettim.

Odpadł także inny autor niespodzianki we wtorek, Vasek Pospisil. Kanadyjczyk, który przed dwoma dniami wyeliminował oznaczonego numerem 28. Fabio Fogniniego, w czwartek uległ 3:6, 4:6, 6:7(5) Ilji Iwaszce, zeszłotygodniowemu triumfatorowi imprezy w Winston-Salem.